دانلود کتاب مادر فضیلت ها:زندگي نامه ام البنين عليهاالسلام

مادر فضيلت ها: زندگي نامه ام البنين عليهاالسلام

سرشناسه : آقاجاني، علي
عنوان و نام پديدآور : مادر فضيلت ها: زندگي نامه ام البنين عليهاالسلام/علي آقاجاني قناد؛ تهيه كننده مركز پژوهش هاي اسلامي صدا و سيما.
مشخصات نشر : قم: مركز پژوهش هاي اسلامي صدا و سيما، ۱۳۸۲.


عناوين اصلي كتاب شامل:

اشاره؛ فهرست مطالب؛ ديباچه؛ پيش گفتار؛ بخش اول: سيماي ام البنين عليهاالسلام؛ بخش دوّم: برگزيده ادب فارسي؛ بخش سوّم: همراه با برنامه سازان؛ كتاب نامه

جوان امروز، بیش و پیش از هر چیز، مشتاق شناختن الگوهایی است كه مانند او بودند، ولی زندگی خویش را به تصویرهای ناب و زیبای اخلاق انسانی و كمال الهی آراستند، به گونه ای كه با گذشت سال ها، هنوز یادشان بر صفحه قلب ها جای دارد؛ نامشان بر لب ها زمزمه می شود و مرام شان باور درونی عاشقان است. جوان امروز نیازمند الگو و نمونه است؛ الگویی كه به او نزدیك شود، از او بشنود، با او بگوید و با او زندگی كند.                                                                                                                               کتاب «مادر فضیلت ها» نوشته على آقاجانى قناد که توسط مركز پژوهش هاى اسلامى صدا و سیما منتشر شده است، به فضایل و منش حضرت ام البنین علیهاالسلام می پردازد. بخش اول کتاب، سیمای ام البنین علیهاالسلام را در هفت فصل مجزّا معرفی می نماید که که هر فصل به نوبه خود، چندین بخش را در بر دارد.
فصل اول از بخش نخست کتاب، درباره مشخصات حضرت ام البنین علیهاالسلام است که خود شامل چند بخش می شود: فواطم در صدر اسلام، نسب ام البنین علیهاالسلام، ولادت بانو، نام اصلی و سبب نام گذاری ایشان به ام البنین، و نیز ام البنین ها در تاریخ.
در فصل دوم، مقام ام البنین علیهاالسلام را از نگاه اهل بیت علیهم السلام و بزرگان بررسی می کند. در عصر حاضر كه غرب با بیان الگوهای نامناسب و مبتذل می كوشد فرهنگ منحط خود را گسترش دهد، و زنان و مادران ما را تحت تأثیر خود قرار دهد، مسئولیت ما در معرفی الگوهایی سازنده هم چون ام البنین علیهاالسلام دوچندان می شود

فصل سوم به ویژگی های ام البنین علیهاالسلام اشاره می نماید از جمله: وفا، ادب، ولایت دوستی و ولایت پذیری، شجاعت و شهامت، سخنوری و شاعری، علم و دانایی. چهارمین فصل کتاب «مادر فضیلت ها» با عنوان ام البنین علیهاالسلام در خانه امام علی علیه السلام، به جایگاه ویژه آن حضرت در بیت امامت و رفتار و منش ایشان با فرزندان حضرت فاطمه علیهاالسلام می پردازد.


https://www.ghbook.ir/index.php?option=com_dbook&task=viewbook&book_id=13412&lang=fa

بازدید 261 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

مطالب تصادفی

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز
دیروز
ماه
مجموع0

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا