دانلود کتاب پیشوایان هدایت (چهارده معصوم علیهم السلام) جلد 6 و7 و8 و9 و10

«پیشوایان هدایت»، اثر گروه مؤلفان مجمع جهانی اهل بیت علیه‌السّلام ، با نظارت سید منذر حکیم و با همکاری عدی غریباوی می‌باشد که به بررسی زندگانی چهارده معصوم علیه‌السّلام پرداخته و در سال ۱۳۸۵ ش، به زبان عربی نوشته شده است.

کتاب با درک ضرورت همبستگی، همفکری و همکاری پیروان خاندان عصمت و با انگیزه ایجاد رابطه فعال با شیعیان جهان و به کارگیری نیروی عظیم، کارآمد و خلاق شیعیان و اندیشمندان مذهبجعفری، تدوین شده است.

کتاب با شرح زندگانی نبی اکرم صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌وسلّم آغاز و با بیان زندگی امام عصر عجّل‌الله‌فرجه‌الشریف به پایان می‌رسد.


در آغاز هر جلد، ابتدا فضائل و جلوه‌هایی از شخصیت آن معصوم، مطرح شده و در ادامه مراحل مختلف زندگانی او مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است.


نویسندگان بر این باورند که عرضه درست، کارشناسانه، منطقی و استوار فرهنگ اهل بیت علیه‌السّلام ، می‌تواند جلوه‌های ماندگار میراث خاندان رسالت و پرچمداران بیداری، حرکت و معنویت را در معرض دید جهانیان قرار دهد و دنیای خسته از جهالت مدرن و فرهنگ‌های ضد اخلاقی و انسانی را در آستانه عصر ظهور، تشنه حکومت جهانی امام عصر عجّل‌الله‌فرجه‌الشریف بسازد.

 


جلد ششم
در جلد ششم، زندگی امام زین العابدین علیه‌السّلام مطالعه شده است؛ او که در سخت‌ترین شرایط اجتماعی و سیاسی، اسلام را با همه ابعادش در زندگی فردی و اجتماعی عینیت داده و ارزش‌های والا و آرمانی آن را در عرصه‌های فکر، عقیده، اخلاق و سلوک محقق ساخت و از مشعل پرفروغش پرتو ایمان و پاکی را به جهانیان تابیده است.

جلد هفتم
جلد هفتم، به مطالعه زندگانی امام باقر علیه‌السّلام پرداخته است. ایشان هفتمین معصوم از پرچم‌های هدایت ربانی در دین اسلام و تجسم همه کمالات نبوی در عرصه دانش، هدایت، تلاش سازنده و تربیت جامعه بود. به مدد تلاش عظیم آن بزرگوار، حوزه علمیه مکتب اهل بیت علیه‌السّلام توسعه یافته و با آشکار گشتن دانش‌های این مکتب ، این درخت مبارک به برگ و بار نشست و حتی در اینزمان هم در سایه سار آن آرمیده‌ایم.

جلد هشتم
جلد هشتم، زندگانی امام صادق علیه‌السّلام را بررسی نموده است. ایشان هشتمین معصوم بوده که همه مذاهب اسلامی، مدیون علم و فقه ایشان می‌باشند؛ همان طور که تمدن بشری در عصر حاضر، همه دستاوردهای خود را ذیل علوم و معارف ایشان می‌داند.

جلد نهم
جلد نهم، به مطالعه زندگانی امام موسی بن جعفر علیه‌السّلام پرداخته است؛ همو که تبلور کمال نبوی در عرصه دانش، هدایت، کردار و تربیت است و با کوشش خستگی ناپذیر و سترگش در نشر علم، مکتب اهل بیت علیه‌السّلام گسترش یافت، نشانه‌های آن روشن و آشکار شد و بری شیرین و گوارا داد.

جلد دهم
جلد دهم، به بررسی زندگی امام رضا علیه‌السّلام اختصاص یافته است؛ کسی که تمام زوایای شریعت و آیین رسالت در جای جای زندگی اش جلوه گر شد و پس از رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌وسلّم و پدران گرامی‌اش علیه‌السّلام ، نمونه‌ای آرمانی و عالی برای تمام بشریت و چراغی پرفروغ فرا روی آنان بود.

 

بازدید 1181 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز0
دیروز0
ماه0
مجموع2009489

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا