دانلود کتاب جهان اسلام و خطر وهابيت

کتاب جهان اسلام و خطر وهابیت به بررسی عقاید، افکار و اعمال انحرافی وهابیت پرداخته و با بیان دلایل و شواهد گوناگون، خطر این فرقه انحرافی را برای امت اسلامی بیان کرده است.

 

کتاب جهان اسلام و خطر وهابیت تألیف مهدی نکوئی سامانی در چهار فصل مروری بر عقاید و اندیشه‌های وهابیت، انحرافات عقیدتی وهابیان، وابستگی وهابیت به استعمار و خطر وهابیت از نظر دانشمندان اسلامی از سوی گروه کلام و معارف پژوهشکده حج و زیارت تدوین شده و منتشر شد.

 

اسلام آخرین دین خداوند است؛ دینی جامع و معقول که می‌تواند پاسخگوی تمام نیازهای انسان باشد و سعادت او را تا ابد تأمین کند و مسلمانان با پایبندی به این دین مقدس، راه رستگاری را طی کرده و این آیین مقدس را به جهانیان ابلاغ می‌کنند. اما در مقابل این حرکت گروهی از مدعیان اسلام و مسلمانی (وهابیت)، با برداشت‌های غلط و نامعقول از آیات و روایات اسلامی، چهره‌ای زشت و خشن از اسلام ارائه می‌دهند.

 

نویسنده در این کتاب به بررسی عقاید، افکار و اعمال انحرافی وهابیت پرداخته و با بیان دلایل و شواهد گوناگون، خطر این فرقه انحرافی را برای امت اسلامی بیان کرده است.

 

وی در مقدمه اثر از دو جریان فکری وهابیت و دیگری قدرت‌های استعماری که در بسیاری از موارد با هم تعامل گسترده دارند به عنوان دو جریان ویرانگر نام می‌برد که جهان اسلام در عصر کنونی با آن دو روبه‌رو است.

 

بی‌تردید وهابیت ضربه‌های زیانباری به امت اسلامی زده و با عقاید انحرافی خود، باعث بدنامی اسلام شده است. این فرقه، با تمسک به شعارهای زیبای دینی و بهره‌گیری از امکانات سیاسی، مالی و رسانه‌ای، عقاید باطل خود را به نام اسلام در سطح جهان منتشر می‌سازد.

 

فرقه گمراه وهابیت که از همان ابتدای پیدایش، از طریق تکفیر، خشونت، نفاق و تفرقه‌افکنی بین مسلمانان، کار خود را پیش برده و قرائتی متحجرانه و نامعقول از اسلام در جهان ارائه کرده است، با عقاید و گفته‌های باطل و نابخردانه، سبب شده است تا چهره حقیقی اسلام در نگاه جهانیان، زشت، خشن و ضد انسانیت معرفی شود.

 

بازدید 377 بار
برچسب‌ها
بارگیری پیوست‌ها:

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

مطالب تصادفی

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز163
دیروز743
ماه12573
مجموع1898156

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا