دانلود کتاب علی (علیه السلام) از زبان علی (علیه السلام)

نویسنده: دکتر سید جعفر شهیدی


مرحوم سید جعفر شهیدی در مقدمه این کتاب چنین می نویسد: 

ماهها و می‏ توان گفت، سال هاست می خواهم قلم بردارم و صفحه ‏هایى پیرامون زندگانى امیر مؤمنان على (ع) بنگارم . هر بار که خود را آماده میکنم ، ندایى از درونم میشنوم: «آهسته باش !چه گستاخى! می خواهى در این میدان پهناور درآیى و بضاعت اندک خود را بنمایى؟ نمیدانى مهتاب به گز پیمودن است و دریا را با مشت تهى نمودن. در میا! که عرصه سیمرغ نه جولانگه تو است.»
از خود پوزش می‏ خواهم و قلم را به یک سو مینهم. دیرى نمی گذرد که دیگر بار شوق، عنان م‏یگسلاند و بیخواست من ، مرا میراند ، که آخر از مورچه و ران ملخ و پیشگاه سلیمان یادگیر . مگر نمی‏ دانى در آستانه بزرگان از هر کس به اندازه توان او چشم مى‏ دارند؟ «خدایا! چه باید کرد؟» سرانجام به خود گفتم درست است که پرداختن به چنین کار در توان تو نیست، اما به خود منگر که بضاعتت چیست، بنگر که سخن درباره کیست. او دستگیر ناتوانان است و یاور درماندگان . از لطف خدا و سخن شاه اولیا مدد خواه!
شاید آن سان که در نهج البلاغه به گفته خود عنایتش بود و در ترجمه یاریت نمود، لطف از تو دریغ ندارد و موفقت گرداند، تا هدیه ‏اى به دوستانش تقدیم کنى و بکوش تا آنجا که مى‏ توانى از فرموده‏ هاى او به پارسى برگردانى و على از زبان على بشناسانى. این بار آماده گشتم و این صفحه‏ ها را نوشتم و کتاب را به شیفتگان على(علیه السلام) تقدیم می کنم. در خواندن آن به نارسائى نوشته من ننگرند، عظمت مقام على(علیه السلام) را در نظر آورند و به هر حال این ضعیف را از دعاى خیر فراموش نکنند.

بازدید 2003 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز0
دیروز0
ماه0
مجموع2009489

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا