دانلود کتاب به سوی آفریدگار
 عنوان :
به سوی آفریدگار
نویسنده:
لطف الله صافی گلپایگانی
وضعیت نشر :
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، دفتر انتشارات اسلامی,
فهرست موضوعي :
توحید
کلیدواژه‌های اصلی :
خدا , قرآن
توحید , حادث , عقل , ماده , خداشناسی , معرفت , واجب الوجود , هستی , دنیا , وجود خدا , برهان نظم , تصادف , علت و معلول , آفریننده , ایمان به خدا , نشانه های خدا , فطرت انسان , خالق عادل , داروین , عنایت , علت تامه , اصل تناقض , شعور و قصد , برهان خداشناسی , ازلی و قدیم , مجردات و مادیات , عله العلل , اشکال تسلسل , حکمت و اراده , فرضیّه علمی , عالم اسباب و مسببات , نجاست کفار
چکیده :
در مقدمه کتاب حاضر چنین آمده است: کتابی که اکنون در پیش رو دارید، پژوهشی اندیشمندانه از مولفی بزرگوار است که خداشناسی را با دلایل عقلی و نقلی، در اختیار ژرف ان ندیشان خداخواه قرار می دهد. همچنین این کتاب پرسش هایی است پژوهشگرانه از شخصی حق جو و روشندل که عشق وعلاقه به بینش و آگاهی در مسایل اعتقادي ومعارف دینی، مشوّق او به طرح این سوالات شده و پاسخ های او داده شده است. مولف در کتاب خود پس از طرح مقدمه ای در باب خداشناسی به پرسش هایی مانند: خدا را چه کسی آفریده است؟ آیا دنیا ازلی و قدیم است یا حادث است؟ آیا غیر از قانون ترمودینامیک(حرارت) دلیل دیگر بر حدوث ماده هست؟ و دیگر پرسش ها پاسخ داده و موضوع داروینیسم را نیز مورد بررسی قرار داده است.

منابع دیجیتالی :متن کامل فهرست
بازدید 631 بار
بارگیری پیوست‌ها:

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

مطالب تصادفی

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز0
دیروز0
ماه0
مجموع2009489

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا