دانلود کتاب دانستنی های بارداری و تولد

دانلود کتاب دانستنیهای باداری و تولد از سایت قائمیه
مشخصات کتاب:
شماره بازیابی: 51-9466
وضعیت نمایه سازی: قبلی
شماره کتابشناسی ملی: ‫ م84-24066
پدیدآور: عسگری سیریزی، هما
عنوان و نام پدیدآور: بررسی آگاهی زنان متأهل در سنین باروری مراجعه کننده به درمانگاههای زنان بیمارستان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران از روشهای پیشگیری از بارداری فوریتی در پائیز سال 1383 [پایان نامه ]/ نگارش هما عسگری سیریزی ؛ استاد راهنما منیر عشوری ؛ استاد مشاور مرضیه نجومی
مقطع و رشته تحصیلی: ‫(دکترای عمومی): پزشکی
محل و سال اخذ مدرک: تهران، 1384
نام دانشگاه/ پژوهشگاه: دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران. دانشکده پزشکی
مشخصات ظاهری: 78 ورق: جدول، نمودار، پرسشنامه
یادداشت: چکیده: فارسی - انگلیسی
یادداشت: کتابنامه: ص. 75
شناسه افزوده: عشوری، منیر، استاد راهنما
شناسه افزوده: نجومی، مرضیه، استاد مشاور
توصیفگر: زنان
متاهل
پیش گیری از بارداری
بارداری
شناخت
توصیفگر: تهران
ایران
چکیده: با توجه به پر اهمیت شدن پیشگیری از بارداری فوریتی در دنیا و انجام بسیاری از مطالعات و پژوهشها پیرامون مکانیسم نحوه، منافع،مضرات، کفایت و حتی آگاهی سنجی خانواده ها از پیشگیری از باداری فوریتی میزان آگاهی گروهی از زنان متأهل در این زمینه ارزیابی شده است. در این مطالعه مقطعی 200 خانم متأهل در سنین باروری (15-55 سال) مراجعه کننده به درمانگاههای زنان بیمارستانهای حضرت رسول اکرم (ص) اکبرآبادی، و فیروزگر در پائیز 1383 از نظر میزان آگاهی از روشهای پیشگیری از بارداری فوریتی مورد بررسی قرار گرفته اند.
میانگین سنی خانمهای مورد بررسی 87/25 سال بود. از 200 خانم مورد مطالعه، تنها 80 نفر ذکر کرده اند که روشی به نام پیشگیری از بارداری فوریتی را شنیده اند. و تنها 32 نفر اطلاع صحیح از نحوه مصرف ocp در پیشگیری از بارداری فوریتی را داشته اند و تنها 14 نفر نحوه استفاده صحیح از iud را بعد از مقاربت می دانستند. بنابراین توصیه می شود تا با آموزش و برگزاری جلسات آموزشی جمعیت در معرض خطر و به خصوص آموزش دختران در دبیرستانهای سعی در افزایش سطح آگاهی جمعیت در معرض خطر کرد تا از بروز عوارض بعدی سقطهای عمدی جلوگیری به عمل آید.
عناوین اصلی کتاب شامل:
دانستنیهای بارداری؛ جلوگیری از ناباروری؛ بهار فصل خوبی برای بچه دار شدن نیست؛ نکاتی برای بارداری سالم؛ میزان آمادگی خود را برای بچه دار شدن، ارزیابی کنید؛ آیا برای بچه دار شدن آماده هستید؟؛ بارداری بعد از 35 سالگی؛ متوقف کردن روشهای جلوگیری از بارداری؛ برنامه ریزی برای بارداری

بازدید 435 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

مطالب تصادفی

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز0
دیروز0
ماه0
مجموع2009489

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا