تفاوت آزمون IELTS و TOEFL در چیست؟

اکثر دانشگاه‌ها باید مطمئن شوند که شما مهارت های زبان انگلیسی مورد نیاز برای موفقیت در دانشگاه را دارید. بنابراین تمام موسسات آموزش عالی از شما می‌خواهند تا در آزمون انگلیسی شرکت کنید و مدرکی را به آنها ارائه دهید که بر اساس قوانین مصوب، ممکن است مدرک آیلتس آکادمیک یا تافل باشد.

آزمون آیلتس آکادمیک و تافل بزرگترین آزمون‌های بین‌المللی زبان در این زمینه هستند. تفاوت آزمون IELTS و TOEFL در زیر به صورت خلاصه اما جامع آورده شده است.

 

 

تافل (IBT)

آیلتس (Academic)

لهجه اغلب لهجه آمریکای شمالی محدوده انگلیسی بین المللی
مدت زمان آزمون 4 ساعت 2 ساعت و 45 دقیقه
بخش خواندنReading بین 60- 100 دقیقه (گاهی کمتر و گاهی بیشتر)در بخش reading آزمون تافل از شما‌می خواهند تا 4-6 متن انگلیسی آکادمیک (همه با سطح دشواری یکسان) را بخوانید و به سوالات چند گزینه‌ای پاسخ بدهید.سوالات آزمون درک مطلب، ایده اصلی، جزئیات مهم، واژگان، استنباط و … است. 3 متن 20 دقیقه‌ایاز آسان به سختسوالات  از کتاب‌های درسی،مجلات و روزنامه‌های آکادمیک گرفته شده است.حدود 15 نوع سوال مختلف وجود دارد که می‌توانند از آنها استفاده کنند. آنها عبارتند از: پاسخ کوتاه، سوالات چند گزینه‌ای، تطبیق عناوین، صحیح/ غلط و یا اشاره نشده، کامل کردن، خلاصه‌نویسی، قرار دادن اطلاعات و غیره.
بخش شنیداریListening 40- 60 دقیقهمکالمات دانشگاهی و سخنرانیدر 40-60 دقیقه باید یادداشت‌برداری شود و سوالات چند گزینه‌ای  را پاسخ بدهید.بخش شنیداری 2-3 مکالمه طولانی و 4-6 سخنرانی را ارائه می‌دهد. شرایط همیشه با موضوعات دانشگاهی مرتبط است. تمام سوالات چند گزینه‌ای هستند و از جزئیات مهم، نتیجه گیری و واژگان، سوال داده می‌شود.مکالمات و سخنرانی‌ها به زبان انگلیسی عامیانه بیان می‌شوند و شامل آواهایی مثل ‘um’ و ‘er’ هستند.  حدود 30 دقیقهآیلتس دارای چهار بخش گوش دادنی است.بخش اول مکالمه دو طرفه‌ای است که در آن یک نفر درخواست چیزی (گواهینامه رانندگی، کارت کتابخانه و ..) دارد و یا اطلاعات می‌خواهد.بخش دوم نوعی سخنرانی اخباری است.بخش سوم مکالمه در زمینه علمی و بخش آخر سخنرانی دانشگاهی است.سوالاتی که ممکن است مورد استفاده قرار بگیرند: کامل کردن خلاصه نویسی، پرکردن جدول، سوالات چند گزینه‌ای، برچسب زدن یک نمودار و یا تصویر، طبقه بندی اطلاعات می‌باشند.پاسخ‌ها در ابتدا وارد برگه آزمون می‌شوند و سپس به پاسخنامه منتقل می‌شوند.
بخش گفتاریSpeaking حدود 20 دقیقهشما پشت یک رایانه مجهز به هدست و میکروفن می‌نشینید.6 نوع سوال دانشگاهی مختلف از شما پرسیده می‌شود و ضبط می‌شود. آزمون شما در یک روز دیگر بعد از روز آزمون ارزیابی می‌شود.دو سوال درباره موضوعات آشنا از شما پرسیده می‌شود و از شما می‌خواهند تا نظر خود را در این رابطه بگویید و یا چیزی یا کسی را توصیف کنید (به عنوان مثال شهر و یا استاد مورد علاقه خود را توضیح دهید)دو سوال از شما می‌خواهد تا یک متن و یا گفتگو را خلاصه کنید. ممکن است در این بخش نظر شما هم خواسته شود.دو سوال نیز از شما می‌خواهد تا اطلاعات یک گفتگوی کوتاه را خلاصه کنید. 12-15 دقیقهاین بخش ضبط می‌شود.ماژول صحبت کردن ممکن است در همان روز و یا روز دیگری از شما گرفته شود. این کار توسط متخصص آموزش دیده و زنده انجام می‌شود.این بخش 3 قسمت دارد:قسمت اول یک گفتگوی مقدماتی کوتاه است که سوالات کوتاه درباره موضوعات آشنا از شما پرسیده می‌شود. به عنوان مثال مصاحبه کننده ممکن است درباره زادگاه شما، شغل، غذای مورد علاقه، تفریحات شما و … از شما سوال بپرسد.در بخش دوم به شما یک کارت شامل یک موضوع و یک سوال مشخص داده می‌شود. شما باید درباره موضوع 1-2 دقیقه صحبت کنید.در بخش سوم مصاحبه کننده سوالاتی مرتبط با سوالات بخش دوم از شما می‌پرسد.
بخش نوشتاریWriting 50 دقیقهدو سوال که باید در کامپیوتر تایپ شوند.اولین سوال یک بخش به هم پیوسته است که شامل خواندن یک بخش کوتاه و گوش دادن به یک سخنرانی 2 دقیقه‌ای در مورد همان موضوع است. بخش شنیداری ممکن است موافق و یا در راستای رد بخش قبلی باشد. شما باید در هنگام شنیدن، یادداشت‌برداری کنید.بعد شما باید یک پاسخ 150-225 کلمه‌ای به سوالی مرتبط با چیزی که شنیده و خوانده‌اید، بنویسید.شما برای برنامه‌ریزی، نوشتن و ویرایش متن خود 30 دقیقه زمان نیاز دارید.سوال دوم دربردارنده نوشتن متنی شامل 300- 350 کلمه است. در این مقاله باید بیان، تفسیر و تفکر خود را درباره موضوعی خاص بنویسید. 1 ساعتدو بخش: پاسخ‌ها به صورت دست نوشته هستند.در بخش اول شما باید اطلاعات موجود در یک نمودار، جدول و یا دیاگرام را توصیف کنید. شما باید 150 کلمه بنویسید.در بخش دوم شما باید یک استدلال (به عنوان مثال: راه حل کاهش آلودگی هوا افزایش قیمت سوخت) و یا بحث بر سر یک موضوع  (مثلا: شادی چیست؟) را بنویسید. شما در این بخش باید 250 کلمه بنویسید و آیلتس به شما پیشنهاد می‌دهد تا 40 دقیقه برای این بخش زمان بگذارید.

 منبع: https://www.scottsenglish.com

بازدید 648 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز
دیروز
ماه
مجموع0

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا