دفترچه خاطرات تابستان فرزندتان را بسازید

اولین کلاسی که فرزند شما در اولین روز مدرسه به آن قدم می گذارد پر از گفت و گوهای پرهیجان است. آن هایی که با هم دوست هستند درباره کارهایی که انجام داده‌اند گپ می‌زنند، درباره جایی که به مسافرت رفته‌اند و همکلاسی‌هایی که در تعطیلات با آنها وقت ‌گذرانده اند.

 

چه خوب اگر بتوان دفترچه‌ای ساخت که به فرزندتان این امکان را بدهد تا بهترین‌هایی را که در تمام تابستان تجربه کرده ثبت کند. در این فعالیت به شما می آموزیم که چگونه به کودک تان کمک کنید یک کتابچه مصور از تعطیلات تابستان خود تهیه کند.

 

وسایل مورد نیاز:

 • یک دفترچه آماده که بتوان در آن عکس چسباند با صفحات نانوشته و بی خط یا تکه‌های کاغذ ضخیم (مانند مقوای پسترسازی، کاغذ الگو یا کاغذ‌های رنگی)، یک سوراخ کن و چند رشته نخ.
 • ماژیک‌ رنگی سرپهن برای طراحی
 • چند خودکار و ماژیک سر‌نازک
 • طرح‌های بریده شده از مجلات مورد‌علاقه‌ و چند برچسب
 • عکس‌های خانوادگی، عکس‌های دسته جمعی با دوستان و عکس‌های گرفته شده در سفر
 • نوار‌چسب
 • قیچی

 

روش ساخت:

 • اگر می‌خواهید همه چیز دفترچه را از اول خودتان درست کنید، ۸ تا ۱۵ عدد صفحه کاغذ به رنگ‌های مختلف را برای داخل کتاب و دو ورق ضخیم تر را برای جلد پشت و رو، با سوراخ‌کن سوراخ کنید. همه صفحات را با گذراندن نخ از سوراخ‌های ایجاد‌شده و گره زدن، به یکدیگر متصل کنید.

 

 • با فرزندتان موضوع های مختلفی را برای هر یک از صفحه ها در نظر بگیرید و به او کمک کنید هر صفحه را با یک عنوان متفاوت نام‌گذاری کند. برای نمونه: "سخن برگزیده"، "خنده‌دارترین لطیفه"، "بهترین دوست"، "بهترین سفر تابستان"، "جالب‌ترین فیلم سینمایی تابستان"، "بهترین ایده ای که در تابستان داشتم". فرزند خود را تشویق کنید تا موضوع هایی را که دوست دارد بعدها به خاطر بیاورد در کتابش بنویسد.

 

 • مجموعه‌ای از مواد را برای تزئین دفترچه بکار ببرید. از برچسب‌ها برای تزیین گوشه های صفحات و از بریده‌های مجلات برای تزئین پشت و روی جلد استفاده کنید.

 

 • هنگامی که ساخت دفترچه به پایان رسید، از فرزند خود بخواهید آن را ورق بزند و در هر صفحه آنچه به ذهنش می‌رسد را برای هر موضوع بنویسد. او همچنین می‌تواند روی صفحات دفترچه عکس‌ بچسابند. برای نمونه می‌تواند  برای صفحه  "بهترین دوست"، یک عکس از دوستان مورد علاقه‌اش و در صفحه "بهترین سفر تابستان"، یک عکس خانوادگی که در سفر گرفته‌اید را بچسباند.

 

 • فراموش نکنید که فرزندتان را تشویق کنید تا به اسمی برای دفترچه  هم فکر کند. مثلاً "تجربه‌های دلچسب سارا در سال 1397" یا "قبل از این سال تحصیلی"، "جمع‌آوری‌شده توسط بنیامین". حتما تاریخ ساخت دفترچه را هم بنویسید تا در آینده هر دوی شما به یاد بیاورید که این دفترچه را کی درست کرده اید.  

 

فرزند شما می‌تواند روزها و روزها به گردآوری عکس‌ها و خاطراتش بپردازد. هنگامی که کارش به پایان رسید، می‌تواند در حضور اعضای خانواده سر میز شام، از ساخته خود پرده‌برداری کند و هنگامی که مدرسه ها باز شد نیز آن را به دوستان خود نشان دهد.

 

 

 

 

منبع: گروه مترجمان کتابک/بهاره معرفت

 

بازدید 280 بار
برچسب‌ها

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز574
دیروز691
ماه16492
مجموع1902075

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا