واژه‌نامه استارت‌آپی: توسعه چابک نرم‌افزار

چابک‌سازی، یک چارچوب مفهومی است که پیش‌بینی تعاملات در سراسر چرخه توسعه را بهبود می‌بخشد.Agile Software Development، توسعه چابک نرم‌افزار یا توسعه نرم‌افزاری چابک گروهی از متدهای توسعه نرم‌افزار مبتنی بر تکرار و به‌شکل تدریجی است که در آن‌ها، راه‌حل‌ها از طریق خودسازماندهی و همکاری بین تیم‌های مختلف کاری، انجام می‌شود. این روش برنامه‌ریزی تطبیقی، توسعه و تحویل تکاملی و رویکرد زمان بسته‌بندی تکرارشونده را ارتقا می‌بخشد و پاسخ‌های سریع و انعطاف‌پذیر برای انجام تغییرات را تقویت می‌کند. درواقع چابک‌سازی، یک چارچوب مفهومی است که پیش‌بینی تعاملات در سراسر چرخه توسعه را بهبود می‌بخشد. مانیفست چابک در سال ۲۰۰۱ این اصطلاح را معرفی کرد. در فوریه ۲۰۰۱، تعداد ۱۷ توسعه‌دهنده نرم‌افزار، در Snowbird یوتا ملاقاتی داشتند تا در مورد متدهای توسعه چالاک گفت‌وگو کنند. آن‌ها برای توصیف رویکردی که اکنون به‌عنوان «توسعه چابک نرم‌افزار» شناخته می‌شود، مانیفستی منتشر کردند. بعضی از نویسندگان این مانیفست، اتحاد Agile را ایجاد کردند؛ یک سازمان غیرانتفاعی که توسعه نرم‌افزار را بر اساس اصول مانیفست ترویج می‌دهد. تمام مانیفست چابک به شرح زیر است:

ما با توسعه نرم‌افزار و کمک به دیگران در انجام آن، در حال کشف راه‌های بهتری برای توسعه نرم‌افزار هستیم و از این کار به ارزش‌های زیر می‌رسیم:

۱- افراد و تعاملات بالاتر از فرآیندها و ابزارها

۲- نرم‌افزار کارکننده بالاتر از مستندات جامع

۳- مشارکت مشتری بالاتر از قرارداد کاری

۴- پاسخگویی به تغییرات بالاتر از پیروی از یک برنامه

 

بازنشر از: شنبه مگ

بازدید 544 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز0
دیروز0
ماه0
مجموع2009489

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا