ده عادت که والدین باید به فرزندان خود برای مدرسه آموزش دهند

لزوم پرورش عادت های عامه پسند و محبوب همواره حس می شود و یکی از مهمترین زمان های آن، وقت رفتن به مدرسه و شروع مرحله یادگیری در زندگی است.

عادت های صحیح باید زودتر آغاز شوند و هرچه زودتر بتوانید فرزندتان را با آنها آشنا کنید، تلاش های کمتری برای ایجاد آنها در زندگی روزمره اش نیاز است.

۱۰ عادت خوب برای مدرسه:

۱- خوردن غذاهای سالم:

این احتمالاً سخت ترین آنهاست. درست مثل بسیاری از بچه های دیگر، فرزند شما نیز وسوسه خواهد شد که یک چیپس یا بیسکویت بگیرد. اهمیت غذای سالم را توضیح دهید و اینکه چگونه استفاده از غذاهای ناسالم، برای سلامتی مضر است. نسخه های خانگی از انواع فست فود مانند رشته فرنگی، ماکارونی و پیتزا را گاهی خودتان برای کودکانتان بپزید.

 

۲- چیدمان میز شام:

این قطعاً یکی از مهمترین نکات در فهرست عادات خوب شما است که باید به فرزندتان آموزش دهید. اکنون وقت آن رسیده است که کودک مانند یک بزرگسال در یک میز چیده شده و مرتب شام بخورد.

 

۳- دوبار مسواک در روز:

کودکان معمولاً وقتی که مسواک زدن را با دقت انجام می دهند، تنبل می شوند.

– کودک را در مورد اهمیت مسواک زدن مناسب آموزش دهید و اطمینان دهید که این کار چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد.
– سعی کنید مسواک زدن را به یک فعالیت سرگرم کننده برایش تبدیل کنید و وعده دهید در صورتی که او این کار را درست انجام دهد، بلافاصله امتیازی دریافت خواهد کرد.

 

۴- خواب به موقع:

فرزندتان را برای ایجاد یک برنامه صحیح خواب آماده کنید.

– این زمانی مهم خواهد بود که فرزندتان به مدرسه می رود.
– سعی کنید چنین برنامه ای را برای خودتان نیز اعمال کنید. کودکان وقتی شما خواب هستید تمایل زیادی به بیدار ماندن ندارند.
 

۵- بازی خارج از خانه:

تماشای تلویزیون و یا بازی های کامپیوتری آسان است، اما این چیزی نیست که همواره درست باشد. برای هر روز فعالیت های تازه در فضای باز با او بیرون بیایید و او را به فعالیت جسمانی تشویق کنید.

 

۶- جمع و جور کردن شلوغی ها:

اینکه فرزندتان را به مرتب کردن اتاقش ترغیب کنید، یک ایده همواره خوب است.

– او را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در روز همراهی کنید تا اطمینان حاصل کنید که تمام اسباب بازی ها، کتاب ها و وسایل دیگرش را در مکان های مناسب قرار می دهد.
– شما همیشه می توانید او را بعد از انجام احسن این کار پاداش دهید!

 

۷- مسئولیت پذیری در مورد پول:

اگر فرزند شما به اندازه کافی بزرگ شده باشد که شروع به پرداخت پول توجیبی می کنید، او را در مورد مسئولیتی که درقبال دریافت آن دارد، آموزش دهید.

– به او یک قلک اختصاص دهید.
– او را تشویق کنید که پول خود را ذخیره و هزینه های خود را با یک بودجه مشخص مدیریت کند (کاری که شما همواره آن را انجام می دهید و وقت آن است که فرزندتان نیز یاد بگیرد).

 

۸- گفتن “لطفا” و “تشکر” :

یکی دیگر از قواعد اساسی شما برای آموزش فرزندتان در زمینه قدردانی و مودب بودن است. “لطفا” و “تشکر از شما” کلمات جادویی هستند که می توانند اکثریت را بدون هیچ مشکلی تسخیر کنند و این چیزی است که فرزندتان باید بداند.

 

۹- هنر به اشتراک گذاشتن:

این یکی از عادت های بسیار خوب برای کودکان مدرسه است.

– اگر کودک شما تنها فرزند شماست، باید توضیح دهید که چگونه به اشتراک گذاری و تعامل نقش مهمی در زندگی ایفا می کند.
– او را نسبت به اینکه به اشتراک گذاشتن لذت را دوچندان کرده و اینکه مثلاً در اختیار قرار دادن یک اسباب بازی خاص به آنهایی که ندارند، به اندازه کافی او را خوشحال خواهد کرد، آگاه کنید.
– خواهر و برادر معمولاً در این مورد مشکلی ندارند. اگر مشکلی وجود داشته باشد، به گونه ای که صلاح می دانید، بهترین روش را برای آموزش هنر به اشتراک گذاشتن، انتخاب کنید.

 

۱۰- آشغال نریختن در مکان های عمومی:

به کودک خود توضیح دهید که چگونه آشغال ریختن در مکان های عمومی مانند یک پارک یا باغ نماد یک شهروند بد است. از او بخواهید که همیشه زباله ها را در یک مخزن ریخته و نقشش به عنوان یک شهروند متمدن را به خوبی ایفا کند.

فرزندان خود را با آموزش این عادت های ساده، بهتر کمک و تربیت کنید و مطمئن باشید که با این کار او به پیشرفت و شکل دادن شخصیت خود ادامه خواهد داد. همچنین به او را توضیح دهید که چگونه این عادت های خوب و ساده در مدرسه باعث می شود که او یک فرد بهتر تلقی شود.

 

 

 

 

منبع: momjunction
 
 
بازدید 192 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز202
دیروز659
ماه11437
مجموع1855424

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا