جملات تاکیدی مثبتی که قبل از خواب به شما آرامش می دهد
تصور کنید پلک‌هایتان را بر روزی که گذرانده‌اید می‌بندید، خواب شبانه‌ی خوبی را تجربه می‌کنید و صبحگاه با ذهن، بدن و روانی سرحال بیدار می‌شوید. جملات تاکیدی مثبت قبل از خواب دقیقا به همین منظور استفاده می‌شوند، تصویرسازی و فراخواندنِ انرژی‌های آرامش‌بخشی که شما را به پیشگاه آسودگی هدایت می‌کند.

 

 

اگر این موضوع را بپذیریم که ذهنِ ناخودآگاه انسان حرف‌ها و افکار او را به عنوان واقعیت می‌پذیرد، پس تغییر فکرهای منفی به فکرهایی مثبت می‌تواند در همه‌ی جنبه‌های زندگی به سود فرد باشد. تکرار جملات تاکیدی مثبت قبل از خواب، این افکار مثبت را در ضمیر ناخودآگاه شما ته‌نشین می‌کند و افکار منفی را از بین می‌برد. باورهای نادرستی که مسبب احساساتی مانند جداافتادگی، شرم و استرس هستند در پرتوی حقیقت رنگ می‌بازند: همه چیز سامان خواهد گرفت، عشق تمام آن‌چیزی است که اهمیت دارد، تمام آنچه حقیقت دارد، و زندگی یک معجزه‌ است.

شما می‌توانید از جملات تاکیدی مثبت قبل از خواب برای شکل دادن به مسیر تازه‌ای در مغزتان استفاده کنید، راه افکار و الگوهای قدیمی ذهن را سد کنید و مغزتان را با فکرهای تازه‌ای برنامه‌ریزی کنید که در خدمت بهروزی شما و البته خواب خوب شبانه‌تان باشند.

جمله‌ی تأکیدی‌ای را انتخاب کنید که بیشتر از همه شما را جذب می‌کند و درست قبل از اینکه به خواب بروید، ۱۰ بار تکرارش کنید. می‌توانید فقط به تکرار جمله‌ی برجسته شده در تیتر بسنده کنید یا خودتان جمله‌/کلمه‌ای را که بیشتر با آن ارتباط برقرار می‌کنید از متن توضیحات انتخاب کنید. جملات تاکیدی کوتاه مناسب‌ترند. می‌توانید از جملات تأکیدی ما استفاده کنید یا اینکه جمله‌ی خودتان را بسازید، جملات این نوشته قرار است برای‌تان الهام‌بخش باشند، آنها را دستورالعملی برای اجرا در نظر نگیرید. جمله‌ی تاکیدی را با طمأنینه تکرار کنید.

ممکن است فشردن آرام و تک‌به‌تک انگشتان دست‌ها به شما کمک کند تا تکرار ۱۰تایی را راحت‌تر دنبال کنید. معنای عبارت تاکیدی را در ذهن‌تان مجسم کنید، بگذارید آن احساس در درون شما متجلی شود، تصور کنید بدن و ضمیر ناخودآگاه‌تان این عبارت را به خود جذب می‌کند. حتما عبارت تاکیدی انتخابی‌تان را بیشتر از یک شب تکرار کنید، جملات تاکیدی مثبت (مانند عادات خوب دیگر) برای اینکه نتیجه‌بخش باشند نیاز به تکرار و استمرار دارند.

با جذب هر فکر مثبتِ تازه از یک فکر منفی رها خواهید شد. با هر تکرار آرامش‌بخش، عشق و لذت را تشویق می‌کنید و ترس و تردید را بیرون می‌فرستید.1

برای داشتن خواب شبانه‌ی خوب با جملات این نوشته همراه شوید.


من امروز رها هستم

من از ترس، نگرانی، خشم و ملامت آزادم. نگرانی‌ها و استرس‌ها را رها کرده‌ام. بار سنگین امروز و سنگینیِ روی شانه‌هایم را بر زمین می‌گذارم. آنچه منفی است فرومی‌گذارم و آنچه را که مثبت است نگه می‌دارم. وقتی به خواب بروم دوباره آزاد خواهم بود تا لذت و آرامش را ببینم.


من به تمامی می‌بخشم

آنچه باید رخ می‌داد رخ داده است و من برای تغییر آن الزام یا توانی ندارم. پس اتفاقات گذشته را رها می‌کنم و اجازه می‌دهم زندگی آن‌گونه باشد که رخ داده است. من آدم‌ها را می‌بخشم، من موقعیت مربوط به این پیشامد ناخوشایند را می‌بخشم، و خودم را می‌بخشم. من به زندگی اطمینان دارم و در امان هستم.


من اجازه دارم به خواب بروم

امشب به خودم اجازه می‌دهم که چشمانم را ببندم و فردا سرحال بیدار بشوم. من آزادم که به آغوش خوابِ شبانه‌ای خوب فرو بروم. بدن، ذهن و روان من سزاوار این استراحت‌اند.


من هم اکنون قدم به خوابی عمیق و آرام می‌گذارم

اتاق خواب من مکان آرامش و آرمیدگی است. وقتی به اتاق خواب پا می‌گذارم و شب‌هنگام که به سوی بالینم روانه می‌شوم، درگیری‌های فکریِ روزی که گذرانده‌ام کمتر و کمتر می‌شوند. بار مسئولیت بر دوشم سبک می‌شود و خواب از راه می‌رسد.من سپاسگزارم

من سپاسگزار این زندگی هستم. من بابت آدم‌هایی که معلم من بوده‌اند سپاسگزارم. من بابت درس‌هایی که زندگی به من ارزانی داشته سپاسگزارم. من برای عشقی که می‌گیرم، می‌بخشم و می‌پراکنم سپاسگزارم. من برای روشنایی روز سپاسگزارم. من برای تاریکی شب که در آرامش آن می‌آسایم سپاسگزارم.


من رؤیاهایم را با آغوش باز می‌پذیرم

همچنان که شب رو به تاریکی می‌خرامد، نگرانی‌های من رنگ می‌بازد. من با علم بر اینکه هر چه در توان داشته‌ام را برای امروز انجام داده‌ام با آرامش به خواب می‌روم. من رؤیاهای خویش را با کمال میل می‌پذیرم، چرا که فردا با روشنایی و قدرتی نو آغاز خواهد شد.2


به این امید که خوابی آرام داشته باشم

انشالله می توانم خوابی آرام داشته باشم. به این امید که رؤیاهایم سرشار از عشق باشند. حتماً می توانم شادمانی را در زندگی‌ام تجربه کنم و فرصت‌های عالی به سویم رهنمون می شوند.


من پذیرای یک خواب با کیفیت هستم

من درِ خانه‌ام را به روی آرامش می گشایم. نور را به قلبم دعوت کرده و عشق و آرامش و شادی را پذیرفته‌ام. روح من شاد و ذهنم در سکون و آرامش است. سپاسگزار و قدردانم و با آغوش باز پذیرای خواب خوب شبانه هستم.


من آرامش را انتخاب می کنم

من آرامش را در اولویت اول خود قرار می دهم. آرامش در ذهن و روحم برقرار است. چشمانم را می بندم تا ورای آنچه چشمان فیزیکی‌ام قادر به دیدن آن است، با چشمانی نو ببینم.


من با جهان هستی هماهنگ هستم

تپش قلب من با ضرب آهنگ طبیعت هماهنگ است. من با شب و خوابی که همراه آن است هماهنگ هستم.3


من به فرایند زندگی اعتماد دارم

ما داریم یاد می‌گیریم که زندگی چطور عمل می‌کند، شبیه وقتی که کار کردن با رایانه را یاد می‌گیریم.

وقتی یک رایانه جدید می‌خرید، اول عملکردهای پایه‌ای و ساده آن را می‌آموزید، نحوه روشن و خاموش کردن، باز کردن و بستن فایل‌ها و چاپ کردن.

در ابتدای یادگیری، این عملکردها جذاب و هیجان‌انگیز هستند، اما کمی که بیشتر آشنا می‌شویم، میبینیم خیلی عملکردهای خارق‌العاده بیشتری از این دستگاه برمی‌آید.

زندگی هم دقیقا همین‌گونه است، هر چه بیشتر نحوه کار کردنِ آن را یاد بگیریم، شگفتی‌های بیشتری برای ما به ارمغان می‌آورد.


من به روشنی هر چه تمام‌تر می‌بینم

عدم تمایل به درست دیدن، زندگی ما را مه‌آلود می‌کند. این عدم تمایل و مقاوت به دیدن حقیقت معمولاً یک مکانیزم محافظتیِ از طرف نفس اماره‌ی ماست.

عینک‌سازان، کار خیلی موثری برای مشکل بینایی چشمان ما انجام نمی‌دهند؛ آنها فقط عینک‌های قوی‌تر و قوی‌تر تجویز می‌کنند.

ولی تغذیه ضعیف هم می‌تواند منجر به بینایی ضعیف شود.

من همه افکار گذشته را که حجاب بینایی من در لحظه حال می‌شود رها می‌کنم. من کامل بودن را در هر لحظه زندگی می‌بینم. من عامدانه می‌بخشم. من با هر نفسم، عشق را در بینشم استشاق می‌کنم. و با همدردی و درک متقابل، این حقیقت را به وضوح می‌بینم که هر آنچه در درون من است، در دنیای بیرونی‌ام برون می‌تراود.

من در این جهان در امنیت هستم؛ و زندگی عاشق من است و از من حمایت می‌کند.


من عاشق زندگی هستم

هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوم آماده تجربه یک روز جدید می‌شوم، روزی که تا به حال تجربه‌اش نکرده بودم. این روز تجربه‌هایی را برایم به ارمغان خواهد آورد که خاص خودش است. و من خوشحالم از این که امروز زنده هستم.

زندگیِ کامل و آزاد، حق ازلی من است. من دقیقاً همان چیزی را به زندگی می‌دهم که دوست دارم از زندگی دریافت کنم. من شکرگزار زنده بودنم و عاشق زندگی هستم.4


حالا به این سؤالات فکر کنید:

قصد دارید کدام یک از این جملات تاکیدی مثبت قبل از خواب را امتحان کنید؟

چه چیزی به شما کمک می‌کند حتی بعد از یک روز دراز و پراسترس خوابی آرام داشته باشید؟

کدام باورهای منفی را نگه داشته‌اید که مایل‌اید آنها را رها کنید؟

می‌خواهید چه باورهای مثبتی را جایگزین آنها کنید؟3

 

  

 

منبع: راسخون

 

بازدید 171 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

مطالب تصادفی

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز0
دیروز0
ماه0
مجموع2009489

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا