شش تمرین ورزشی ساده که سطح کلسترول خون را کاهش می دهند

 اضافه وزن از مهمترین دلایل افزایش کلسترول ال دی ال است. این نوع از کلسترول با افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی ارتباط مستقیم دارد. دقیقا این که چه مقدار ورزش برای کاهش کلسترول خون مورد نیاز است، هنوز مورد بحث است. اما سازمان جهانی بهداشت حداقل 30 دقیقه ورزش را با شدت متوسط به بالا در طول روز توصیه می کند:

پیاده روی:

انجمن قلب آمریکا اعلام کرده که پیاده روی موثرترین ورزش برای کاهش سطح کلسترول است. ورزشی که هر کسی می تواند آن را انجام دهد. ورزش های هوازی باعث بهبود بهبود عملکرد قلب و ریه ها می شوند. از آنجا که این ورزش ها صرف بیشتر انرژی را به همراه دارند، منجر به کاهش کلسترول نیز خواهند شد. پیاده روی سریع خود عاملی برای پیشگیری از تصلب شرائین و لخته شدن خون است.

دویدن:

دقیقا مانند پیاده روی، با افزایش ضربان قلب منجر به کاهش سطح کلسترول می شود. دویدن دو و نیم برابر راه رفتن انرژی مصرف می کند و واضح است که هرچه انرژی بیشتری صرف کنید، کالری بیشتری خواهید سوزاند.

دوچرخه سواری:

تحقیقات نشان داده است که دوچرخه سواری یک ورزش هوازی بی خطر و موثر برای سوزاندن کالری و کاهش کلسترول بد است. کارشناسان توصیه می کنند که از دوچرخه به عنوان یک ابزار برای رفتن به محل کار و انجام امور روزمره استفاده کنید. با این حال اگر این کار برایتان مقدور نیست، می توانید از دوچرخه های ثابت برای سودبردن از منافع آنها استفاده کنید. هدف انجام حداقل 30 دقیقه دوچرخه سواری برای 5 روز در هفته است و این میزان را می توانید به 45 تا 60 دقیقه در بیشتر روزهای هفته افزایش دهید.

شنا:

تنها نیم ساعت شنا 240 کالری می سوزاند. شنا باعث افزایش میزان کلسترول خوب یا اچ دی ال می شود. به ازای هر یک درصد افزایشHDLدر خون، خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی تا سه و نیم درصد کاهش می یابد.

وزنه برداری:

تمرینات قدرتی می‌ تواند سلامت قلب را از چند راه ممکن بهبود بخشد، از جمله با کاهش کلسترول بد، افزایش کلسترول خوب و کاهش فشارخون. با افزودن تمرینات قلبی عروقی به روال ورزشی خود می ‌توانید از فواید بیشتر آنها بهره‌ مند شوید.

یوگا:

تنفس درست می تواند کمک فراوانی به کاهش سطح کلسترول کند. در این تمرین شما بر روی تنفس خود تمرکز می کنید دم و بازدم. تمرین منظم تنفس موجب افزایش خونرسانی و اکسیژن رسانی به ارگان های بدن خواهد شد. همین امر موجب کاهش تشکیل پلاک در شریان ها شده و سلامت قلبی عروقی را بدنبال خواهد داشت.

 

منبع:‌ بهداشت نیوز

بازدید 368 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

مطالب تصادفی

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز0
دیروز0
ماه0
مجموع2009489

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا