سردرد های میگرنی و عصبی(9 درمان خانگی برای میگرن)

تنها کسانی که سردرد های میگرنی را تجربه کرده اند می توانند در مورد دردی که ناشی از این سردرد ها می باشد توضیح دهند. حتی تحمل یک ثانیه از درد این سردرد ها می تواند بسیار عذاب آور باشد.

 

 

تنها کسانی که سردرد های میگرنی را تجربه کرده اند می توانند در مورد دردی که ناشی از این سردرد ها می باشد توضیح دهند. حتی تحمل یک ثانیه از درد این سردرد ها می تواند بسیار عذاب آور باشد.

درمان های پزشکی زیادی برای این مشکل توسط علم پزشکی پیشنهاد شده اما می خواهیم به چند راه کار برای درمان طبیعی و خانگی سردرد های میگرنی اشاره کنیم.

در این مقاله به چند روش برای درمان سریع سردرد و میگرن خواهیم پرداخت.

 

روش های طبیعی و خانگی درمان سردرد های میگرنی:

چراغ ها را خاموش کنید

بسیاری از سردرد ها با محرک هایی همچون نور لامپ و یا چراغ تشدید می شوند. سعی کنید چراغ هارا خاموش کنید و یا به یک اتاق تاریک بروید.

 

تا جایی که می توانید محیط را آرام کنید و از سرو صدا دور شوید

درست مثل نور، صدا نیز می تواند محرکی در جهت تشدید سردرد شما باشد. صداهای مزاحم مثل صدای تلویزیون و رادیو را قطع کنید و یا به یک نقطه آرام بروید.

 

دراز بکشید و استراحت کنید

استرس و کمبود خواب می تواند یک عامل موثر دیگر برای ایجاد سردرد های میگرنی باشد. بنابراین چشمان خود را ببندید و کمی استراحت کنید.

 

یک نفس عمیق بکشید

نفس عمیق می تواند باعث آرامش ذهن و بدن شود. با این کار می تواند تنش ها را از ذهن خود دور کنید.

 

یک دوش آب خنک بگیرید و سپس در یک اتاق خنک استراحت کنید

به مدت 15 دقیقه زیر دوش آب خنک بایستید و اجازه بدهید آب از روی بدن شما رد شود. سر خود را در هنگام شامو زدن کمی ماساژ بدهید. سپس سعی کنید در حالی که هنوز موهای شما رطوبت دارد در یک اتاق خنک بخوابید.

 

از مکمل های مناسب استفاده کنید

مکمل هایی که در بازار هستند می توانند دردرمان و برطرف کردن سردرد میگرنی شما موثر باشند. مکمل هایی مانند ویتامین ب2 و ملاتونین از جمله این مواد هستند

 

یک دمنوش یا چایی با اسطوخدوس یا سایر گیاهان دارویی آرامبخش، درست کنید.

دمنوش های گیاهی می توانند تنش و استرس را از ذهن شما دور کنند و به عنوان نتیجه برطرف شدن سردرد و میگرن شما سریع تر خواهد شد. اسطو خودوس، زنجبیل، نعناع از جمله گیاهانی هستند که می توانند در برطرف کردن میگرن تاثیر گذار باشند.

 

گردن و شانه های خود را کمی ماساژ بدهید

میگرن مستقیما با تنش ها و گره هایی که در عضلات ما وجود دارد، در ارتباط است. گاهی ماساژ دادن بدن به خصوص ناحیه گردن و سر شانه ها می توان به درمان میگرن کمک کند.

 

در هنگام میگرن های خفیف می توانید کمی نرمش کنید

زمانی که درد هنوز به اندازه ای نشده که برای شما غیر قابل تحمل باشد، نرمش های سبک می توانند گردش خون را در بدن تسهیل کنند و باعث رفع شدن میگرن و سردرد شوند.

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع: راسخون

 

بازدید 257 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

مطالب تصادفی

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز668
دیروز691
ماه16586
مجموع1902169

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا