مزایای استفاده از شامپو بدون سولفات

همه ما از این واقعیت آگاهیم که تقریبا تمام شامپوهایی که ما استفاده می‌کنیم شامل مواد شیمیایی و مواد مختلف است. از این مواد شیمیایی می‌توان، سدیم لوریل سولفات و انواع مشابه آن سدیم لورث سولفات و آمونیوم لوریل سولفات را نام برد. با افزایش بحث در مورد اثرات مضر سولفات بر سلامت موها، ما در مورد مزایای شامپو بدون سولفات صحبت می‌کنیم. با توجه به این واقعیت که اکثر محصولاتی که ما استفاده کرده‌ایم و همچنان استفاده می‌کنیم، شامل سولفات است. نیاز است درک کنیم که آیا این مواد شیمیایی واقعا بر سلامت و محیط ما تأثیر می‌گذارد؟ این همان چیزی است که در این مقاله مورد بحث قرار می‌گیرد و همچنیندر مورد مزایای محصولاتی که این مواد مضر را شامل نمی‌شوند بحث می‌شود.

مزایای شامپو بدون سولفات با این همه چیزهایی که مورد بحث، صحبت قرار گرفته و نوشته شده است برای اثبات اینکه چرا سولفات برای مو بد است، اغلب تعجب می‌کنید که آیا این بحث‌ها فقط اخبار است یا اطلاعاتی درباره چیزی که وجود دارد، هستند؟ آیا می‌دانید تقریبا 95٪ از مارک‌های شامپو معمولی که ما به صورت منظم مصرف می‌کنیم شامل سولفات می‎باشد. این مواد شیمیایی برای ارائه فوم به شامپوهای ما استفاده می‌شود که اکثر ما فکر می‌کنیم چیز خوبی است. یکی دیگر از دلایل استفاده از این عنصر در شامپو این است که آن ارزان است. مطالعات همچنین بیان می‌کنند که سولفات‌ها واقعا می‌تواند توسط سلول‌های پوست جذب شود و این می‌تواند منجر به مشکلات بسیاری از مو و مشکلات سلامتی شود. همچنین فرمول‌های شیمیایی مبتنی بر مواد شیمیایی، بیشتر آنها حاوی سولفات هستند، همچنین از سیلیکون‌ها و سدیم تشکیل شده است که می‌تواند مشکلات زیادی را در بلند مدت ایجاد کند. به همین دلیل است که اکثر مردم در مورد شامپو‌های طبیعی بدون سولفات و سدیم می‌توانند موهای خود را تمیز کنند اما آنها را سالم نگه می‌دارند. در حال حاضر نگاهی به برخی از مزایای شامپو بدون سولفات می‌اندازیم.


کاهش تحریک پذیری:

مطالعات نشان می دهد که سولفات ها باعث تحریک می‌شوند که پوست سر را تحریک می‌کنند. افرادی که از شامپو بدون سولفات سدیم استفاده کرده اند متوجه شده اند که تحریک به طور قابل ملاحظه‌ای در چند استفاده اول کاهش می‌یابد.


خوب برای موهای رنگی:

یکی دیگر از شایستگی ها این است که این شامپوها وقتی که در برابر شامپوهای سولفات‌ دار استفاده می‌شوند، فرایند رنگ زدن را کاهش می‌دهند. بنابراین، اگر اخیرا موهای خود را رنگ کرده و می‌خواهید رنگ را به مدت طولانی تر نگه‌دارید، از شامپو بدون سولفات استفاده کنید.
 

کاهش خشکی پوست سر:

سولفات‌ها باعث تحریک پوست می‌شوند و همچنین باعث حذف روغن‌های طبیعی پوست می‌شوند، پوست شما را خشک می‌کند بسیاری از افرادی که شامپو بدون سولفات مصرف کرده‌اند احساس می کنند خشکی مو و سایر مشکلات مرتبط با آن کاهش می‌یابد. خشکی پوست سر همچنین می‌تواند به شوره سر، خارش، جوش بر روی پوست سر و منجر شود. با استفاده از شامپو بدون سولفات سدیم قطعا برخی از مشکلات شما تسکین خواهد یافت.
 

کاهش میزان مو:

آیا می دانید که به طور معمول یک فرد هر روز حدود 100 مو را از دست می‌دهد. تصور کنید چه اتفاقی می‌افتد وقتی که سولفات‌ها به این فولیکول‌های مو حمله می‌کنند. سولفات‌ها واقعا می‌توانند در فولیکول‌های مو جذب شوند و موهای شما شکننده‌تر، و کسل کننده می‌شوند.


فر موها را کاهش می‌دهد:

بسیاری از کاربران ادعا می‌کنند که این شامپو موجب کاهش موی سر و موهای زائد می‌شود موها بیشتر سالم بوده و دارای درخشش نیز هست.
 

کاهش موهای سفید:

یکی دیگر از مزایای این است که ترکیبات طبیعی آن همچنین باعث کاهش موهای سفید می‌شود که یکی دیگر از مشکلات رایج مو است که در حضور سولفات‌ها ایجاد می‌شود، زیرا این ماده در مواد پاک کننده وجود دارد. بنابراین، اگر شما نمی خواهید مردم فکر کنند که شما 50 ساله هستید، زمانی که 30 ساله شده‌اید، بنابراین از شامپو بدون سولفات استفاده کنید.

بسیاری از مردم از شامپوهای بدون سولفات راضی نیستند زیرا آنها کف پودر و فوم را دریافت نمی‌کنند که باعث می‌شود آنها فکر کنند مو و پوست سر به درستی تمیز نمی‌شوند. به یاد داشته باشید که شامپو فوم به معنای "شامپو خوب" نیست. منظورم این است که شما با فوم چه کار می کنید، وقتی موهایتان روی پوستتان قرار نگیرد ؟ اگر شما به طور جدی رشد موی ضخیم تر و شفاف را در پوست سر سالم می‌خواهید، می‌توانید از شامپو بدون سولورات سدیم لورث استفاده کنید. اگر چه ممکن است هزینه آن کمی بیشتر از شامپوهای معمولی است که شما استفاده کرده‌اید، این قطعا موهای سالمتری را به شما می‌دهد، به همین دلیل ما از ابتدا شامپویی را استفاده می‌کنیم، درست است؟ بنابراین، دفعه بعد که شما یک شامپو جدید را خریدید مواد تشکیل دهنده را کاملا بررسی کنید.
 
 
 
 
منبع: راسخون
 
بازدید 563 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

مطالب تصادفی

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز0
دیروز0
ماه0
مجموع2009489

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا