پاپوشِ درست به پا کنید

نگذارید کفش‌های‌تان به کشتن‌تان دهد

 

بهتر است کفش‌هایی که پاشنه کوتاه و پهنی دارند را انتخاب کنید. کفش‌های پاشنه‌نازک، آسیب‌دیدگی پاهای‌تان را چند برابر می‌کند.

درد، پوسته‌پوسته شدن، بو گرفتن و ضعیف شدن پاهای شما، همه می‌تواند حاصل بی‌توجهی‌تان در انتخاب کفش باشد. اگر کفشی که قرار است ساعت‌ها در طول روز همراه‌تان باشد را درست انتخاب نکنید و در خرید کفش، به ‌عاملی جز زیبایی‌اش توجه نکنید، پاهایتان در معرض آسیب‌های متعددی قرار می‌گیرد. ما در این مطلب، به شما می‌گوییم که کدام یک از اشتباهات‌تان زمینه را برای مزمن شدن مشکلات پاهای شما فراهم کرده است.

کف کفش‌تان فرسوده شده؟

آیا تا به حال به پاشنه‌های کفش‌تان و تغییرات‌شان توجه کرده‌اید؟ شاید پیش از این هم دیده باشید که پاشنه یکی از کفش‌هایتان از دیگری پایین‌تر آمده و در اثر فشارپای‌تان، بیشتر فرو رفته است. چنین اتفاقی عجیب نیست؛ چراکه پاشنه پای‌تان تمام وزن بدن شما را تحمل می‌کند و بدیهی است که به‌مرور این قسمت از کفش‌تان، افت بیشتری کند. اما نکته عجیب، استفاده دوباره از کفشی است که پاشنه‌اش فرسوده شده است. از آنجا که برای سالم ماندن پاها و اسکلت بدن‌تان، باید پاشنه پای‌تان را در شرایط مناسبی قرار دهید، به‌محض دیدن فرسودگی این قسمت از کفش‌تان، باید فکری به حال پاهای‌تان بکنید و یک کفش تازه را به خانه بیاورید.

عاشق کفش نوک‌تیز هستید؟

حتی اگر کفش‌های نوک‌تیز، مد سال باشد، نباید گول استفاده از آن‌ها را بخورید. این کفش‌ها نه‌تنها انگشتان پای‌تان را تحت فشار قرار می‌دهد، بلکه به تاندون‌ها، عضلات و حتی اعصاب پای شما هم آسیب می‌زند. پس اجازه ندهید که کار طراحان مد و لباس، به قیمت سلامت یکی از مهم‌ترین اعضای بدن‌تان که نامش را قلب دوم گذاشته‌اند، تمام شود.

آنلاین کفش می‌خرید

این روزها با تولد فروشگاه‌های اینترنتی که به‌خاطر رقابت با هم تخفیف‌های هیجان‌انگیزی را ارائه می‌دهند، خرید کردن آسان‌تر و حتی لذت‌بخش‌تر شده است. اما اگر قصد خرید کفش دارید، حتی به قیمت یک پیشنهاد تخفیفی عالی نباید به فکر اینترنتی خریدنش بیفتید. حتی اگر کفش مورد نظر متعلق به برند معتبری باشد و حتی اگر دوستان‌تان از خریدنش راضی باشند، نباید بدون امتحان کردن کفش و مطمئن شدن از هماهنگیش با پاهای‌تان آن را انتخاب کنید.

کفش پاشنه‌‌نازک می‌پوشید؟

قبل از هر چیز بگوییم که اگر می‌خواهید با پوشیدن کفش، خودتان را قدبلند جلوه دهید، بهتر است سراغ کفش‌های لژدار بروید که از پای‌تان حمایت بیشتری می‌کند. اما اگر نه به‌خاطر قد بلند شدن، بلکه صرفا به‌دلیل علاقه‌ای که به کفش‌های پاشنه‌دار دارید، سراغ‌شان می‌روید، بهتر است کفش‌هایی که پاشنه کوتاه و پهنی دارند را انتخاب کنید. کفش‌های پاشنه‌نازک، آسیب‌دیدگی پاهای‌تان را چند برابر می‌کند.

بی‌خیال جوراب می‌شوید؟

حتی اگر به‌راحتی کفش‌تان اطمینان داشته باشید، نباید بدون جوراب آن را به پا کنید. جوراب‌های نخی تنها به‌خاطر راحت‌تر شدن پای‌تان در کفش به کار شما نمی‌آید. زمانی که شما این جوراب‌ها را به پا می‌کنید، احتمال خانه کردن قارچ‌ها و باکتری‌ها را در پاهای‌تان کمتر می‌کنید و از بدبو شدن پاها یا عفونت کردن‌شان جلوگیری می‌کنید.

 

بازنشر از: شنبه مگ

بازدید 519 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز0
دیروز0
ماه0
مجموع2009489

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا