ایستاده بر پا

برای تقویت عضلات و بالا بردن آمادگی جسمانی بدنتان، همیشه به تردمیل و وزنه‌های سنگین نیاز ندارید. با انجام برخی از تمرین‌های ساده‌ که احتمالا پیش از این بارها و بارها انجامشان داده‌اید هم می‌توانید بدنتان را سالم نگه‌دارید و خستگی روی صندلی کار نشستن را همراه با عوارض احتمالی‌اش، از خودتان دور کنید.

 

پروانه
بعید است که حرکت پروانه را یادتان نباشد؛ سال‌ها در صف مدرسه حرکت پروانه را انجام داده‌اید. این حرکت نه‌تنها آمادگی جسمانی‌تان را بالا می‌برد، بلکه اعضای بدنتان را برای حرکت کردن با هم، هماهنگ می‌کند. برای انجام این حرکت:
۱- در حالی که پاهایتان را جفت کرده‌اید، بایستید و دست‌هایتان را با آرامش و بدون حرکت دادن، در دو طرف بدنتان قرار دهید.
۲- در اولین حرکت کمی بالا بپرید، پاهایتان را به اندازه دو برابر عرض شانه باز کنید و در بالای سرتان، ‌دست‌ها را به‌هم برسانید. دست‌هایتان باید در این حرکت تقریبا صاف باشد و بدنتان شبیه به یک مثلث به‌ نظر برسد.
۳- چند ثانیه بعد، با یک پرش کوتاه دیگر، به حالت قبل برگردید. یعنی پاهایتان را جفت کنید و دست‌هایتان را کنار پاها قرار دهید. بعد از چند ثانیه مکث، دوباره این حرکت را انجام دهید.

طناب بزنید
شیوه‌های مختلف طناب زدن، برای آمادگی جسمانی شما و حفظ هماهنگی اعضای بدنتان بسیار مفید است. برای انجام این حرکت:
۱- به جای اینکه مثل طناب زدن معمولی، تند تند از روی طناب بپرید، در هر بار طناب زدن، دوبار پاهایتان را روی زمین بکوبید؛ یعنی وقتی طناب بالا سرتان است، دوبار به آرامی بالا بپرید و پایین بیایید.
۲- یک راه دیگر برای انجام تمرین، طناب زدن در حالتی شبیه به دویدن است. یعنی به جای اینکه پاهایتان در زمان طناب زدن صاف باشد، زانو‌ها را خم کنید و در حین حرکتی شبه به دویدن، طناب را از زیر پاهایتان رد کنید؛ این حرکت را باید آرام‌تر از تمرین قبلی انجام دهید.

روی یک پا بایستید
تمرین‌های تعادلی نه‌تنها آمادگی جسمانی‌تان را بالا می‌برد، بلکه قدرت ذهنتان را هم افزایش می‌دهند. برای انجام این حرکت:
۱- درحالی که پاهایتان را جفت کرده‌اید، بایستید.
۲- حالا دست‌هایتان را در امتداد عرض شانه‌تان باز کنید و پای راست را تا نزدیک زانوی پای چپ بالا بیاورید و آرام ‌آرام بشماریذ. چند ثانیه می‌توانید در این حالت بمانید؟
۳- وقتی که تعادلتان به‌هم خورد، این تمرین را با پای چپ انجام دهید؛ اما اگر تعادلتان را تا ۱۵ ثانیه حفظ کردید، خودخواسته جای پاهایتان را با هم عوض کنید.

منبع: شنبه مگ

بازدید 358 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

مطالب تصادفی

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز0
دیروز0
ماه0
مجموع2009489

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا