توانستن

مادرش را سالها پيش از دست داده بود. حالا پدرش همه ي تکيه گاه و اميدش بود تا اينکه يک روز خبر فوت ناگهاني پدرش را شنيد.

 

مادرش را سالها پيش از دست داده بود. حالا پدرش همه ي تکيه گاه و اميدش بود تا اينکه يک روز خبر فوت ناگهاني پدرش را شنيد. احساس کرد تمام بدبختي هاي عالم روي سرش خراب شده است. آينده را تاريک مي ديد. تحمل اين داغ بزرگ را نداشت و آرزوي مرگ خودش را مي کرد.

از آن روز مدت ها گذشت. شرايط، وادارش کرده بود روي پاي خودش بايستد. تحصيل اش را با جديت بيشتر ادامه داد و از جهت شغلي و مالي پيشرفت قابل ملاحظه اي کرد. از همان روزهاي ابتداي تنهايي و فراق پدر، انس اش با خدا بيشتر شد و حالا موسسه ي خيريه اي را تاسيس کرده بود تا روح پدرش را شاد کند. همه ي اين اتفاقات خوب، پيامدهاي مثبت آن رخداد ناگوار (فوت پدر) بود.

دوست من؛
براي رسيدن به آرامش، لازم نيست مشکلاتت حل شود و آرزوهايت برآورده شود. براي دست يابي به آرامش، نبايد الزاماً اوضاع بروفق مرادت باشد. اصلاً مگر مي شود هميشه اوضاع بروفق مراد باشد! طبيعت زندگي دنيا اين است که گاهي اتفاقات آنطور که دوست داريم رقم مي خورد و گاهي نيز رويدادهايي را تجربه مي کنيم که اصلاً موافق ميل مان نيست و به حسب ظاهر بسيار تلخ و ناگوار است.

گاهي شرايط سخت و ناگوار زندگي را نمي توان تغيير داد. بنابراين بايد چيزي در من و تو تغيير کند و آن نگاه و نگرش ماست.

اگر مشکلي و گرهي در زندگيت پيش آمده، اگر يکي از عزيزانت را از دست داده اي، اگر ظاهراً در موضوعي شکست خورده اي و اگر اکنون در مضيقه و تنگنا قرار گرفته اي، بايد در عين حال که براي حل مسأله تدبير و تلاش مي کني، تمرين کني که اين رخدادها را موهبت ببيني. همه چيز به نگرش تو وابسته است. تا چيزي در نگاه و نگرشت تغيير نکند، آرامش را تجربه نمي کني و توان مقاومت نخواهي داشت. بايد هم به خود تلقين کني که اين اتفاق ناگوار موهبت هاي فراواني در دل خود دارد که به مرور خود را نشان مي دهد و هم اينکه تلاش کني اين پيام ها و پيامدهاي مثبت را ببيني و دريافت کني.

در اين ميان الگوي من و تو، مي تواند حضرت زينب عليها السلام باشد که پس از آن همه حوادث سخت، فرمود:
"من جز زيبايي چيزي نديدم".

دقت کن که همه چيز به ديدن و چگونه ديدن، وابسته است. نگرشت را عوض کن تا آرامشت را تدارک ببيني.

بازدید 925 بار
برچسب‌ها

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز
دیروز
ماه
مجموع0

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا