نکات هیئت و مراسم عزاداری رفتن با کودکان

عزاداری کودکان

 

1. تلاش کنید در مدتی که هیئت هستید، بچه ها از موبایل و تبلت دور باشند و نخواهید با دادن موبایل و تبلت به کودکان آن ها را سرگرم کنید.

 

2. اگر هیئتی که می روید جایی برای نگهداری از کودکان ندارد، با دوستان و بستگانتان که مثل شما بچه کوچک دارند هماهنگ کنید و چند نفری به هیئت بروید.

 

3. یک زیرانداز بزرگ همراه داشته باشید تا قسمتی از مجلس پهن کرده و بچه ها را روی آن دور هم جمع کنید تا با خوراکی و درست کردن کاردستی سرگرم شوند.

اگر هیئت به اندازه کافی بزرگ است در گوشه ای که خلوت است بنشینید تا سر و صدای بچه ها باعث تذکر از سمت دیگران نشود.

 

4. یک پرچم یا نوشته ای همراه داشته باشید تا در قسمتی که بچه ها جمع هستند بزنید. با این کار مادران و بچه های دیگر خبردار می شوند که می توانند به شما ملحق شوند و کودکان در کنار هم لحظات خوبی را داشته باشند.

در انتخاب خوراکی برا بچه ها توجه ویژه داشته باشید. خوراکی های مثل چیپس و تخمه که سروصدا دارد را نخرید. به جای آن قطعات میوه و تنقلات مفید با خودتان ببرید. آب خوردن و لیوان همراه داشته باشید تا اگر کودک دیگری هم نیاز به آب داشت بتوانید به او هم بدهید.

 

5. اسباب بازی های بدون صدا و خطر، چند دفتر، مدادرنگی، و خمیر بازی دذ سرگرم کردن بچه ها موثر است.

دادن الگوی کاردستی به بچه ها مثل چگونگی ساخت شمع های کاغذی یا درست کردن جاشمعی یا رنگ کردن قسمت انتهایی بطری های نوشابه می تواند در ایجاد حس خوب برای بچه ها کارساز باشد.

 

6. برای بچه های 2 تا 4 سال کار با رنگ و نقالشی کردن جذابیت ویزه ای دارد. می توان نقاشی هایی با محوریت عزاداری ( محرم، فاطمیه و ..) تهیه کرد تا بچه ها آن ها را رنگ آمیزی کنند.

 

7. برای بچه ها قصه بگویید و سکانس هایی از زندگی قهرمان های مذهبی را به تناسب گروه سنی برای آن ها تعریف کنید.

در بیان داستان بر یک فضیلت و اخلاق دست یافتنی تاکید داشته باشید و از هرگونه اغراق های دست نیافتنی خودداری شود. برای بچه های زیر 7سال، تاکید بر مهربانی اشخاص، بسیار مهم است.

دربارع نحوه شهادت و جزییات شهادت شخصیت ها چیزی نگویید.

به بچه ها اجازه سوال دهید و با پاسخ به آن ها داستان را پیش ببرید.

 

منبع: کانال تربیتی فرزند نور دیده

بازدید 71 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز
دیروز
ماه
مجموع0

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا