چرا به فرزندمان کم محبت می کنیم؟

چرا محبت نمی کنیم؟

برخی از والدین، در خانواده هایی بزرگ شده اند که به هر دلیل ، ابراز محبت درمیان آن ها مرسوم نبوده است. این افراد، محبت کرد را یاد نگرفته اند و به همین دلیل محبت نمی کنند.

البته برخی از این ها با مطالعه یا ورود به فضاهای اجتماعی غیر از خانواده، محبت کردن را آموخته اند. اما از آن جایی که تا به حال، آن گونه که باید به فرزندشان محبت نکرده اند، نوعی شرم و خجالت کاذب دارند. لذا نمی توانند به راحتی به فرزندشان محبت کنند.

توصیه به کسانی که محبت به کودکان را نیاموخته اند این است که به بحث شیوه های ابراز محبت توجه ویژه کنند. شیوه های مختلفی برای ابراز محبت به کودکان وجود دارد. مانند بغل کردن و نوازش و هم بازی شدن با کودک و…

 

محبت کردن به کودک فواید و نتایج بسیار شگفتی در تربیت کودک دارد. مانند تقویت عزت نفس کودکان و کاهش اضطراب کودکان و کاهش نافرمانی کودکان و کاهش لجبازی کودکان و….

 

به آن والدینی هم که از محبت به کودکان شرم دارند باید گفت: اولا توجه داشته باشید که محبت دیدن، حق فرزند شماست. در صورت ادا نشدن این حق، اتفاقات ناگواری در انتظار آنهاست.

ثانیا در میان شیوه های ابراز محبت، برخی از شیوه ها وجود دارد که حتی شرم و حیای کاذب هم نمی تواند مانع آن باشد. مثل تواضع، خوش رویی، خوش زبانی، خوش اخلاقی، صداقت، روبوسی و… این شرم و حیای کاذب، بیش تر مانع محبت های زبانی است.

پس شما اگر نمی توانید محبت به کودکان را بصورت زبانی ابراز کنید، از محبت های رفتاری غافل نشوید.

ثالثا شرم و خجالت کاذب هم به خدا و با ابراز محبت به کودکان ، ان هم بصورت تدریجی، از میان خواهد رفت.

 

 

 

 

 

 

منبع: چیدو

بازدید 335 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز
دیروز
ماه
مجموع0

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا