بیست و یک نکته‌ در زندگی که ای کاش 10 سال پیش می‌دانستیم

امروز می خواهیم از دنیای تکنولوژی کمی فاصله بگیریم. در دنیا هرچه انسان بداند باز هم نمی‌داند! ما می‌توانیم از همه کس و از همه چیز یاد بگیریم اما در آخر باید باز بگوییم ما هیچ نمی‌دانیم و یا نسبت به بزرگی دنیای پیرامون‌مان بسیار کم می‌دانیم! می‌توان از اشتباهات مردم و یا خودمان چیزهای جدیدی یاد بگیریم چرا که در طول زندگی ما با انسان‌های بیشماری برخورد خواهیم داشت. به راستی اگر کمی به دنیای پیرامون‌مان توجه بیشتری داشته باشیم می‌توانیم زنگی خودمان را دگرگون کنیم.

در ادامه به 21 نکته در زندگی اشاره خواهیم کرد که شاید هرکسی در طول زندگی چند مورد از آنها را تجربه کرده باشد و آروز کرده است که ای کاش آنها را زودتر فهمیده بود!

 1. مبارزه کردن
  هیچ وقت نگو “من نمی توانم به آن برسم” بگو “من به آن می‌رسم”
 2. شکایت کردن
  شکات کردن یکی از بزرگترین اتلاف وقت هاست. اگر می‌توانید کاری انجام دهید، در غیر این صورت ساکت بنشینید و کاری نکنید اما شکایت کردن و بهانه آوردن را کنار بگذارید!
 3. بیشتر وقت خود را برای افرادی که دوست دارید بگذارید
  بیشتر وقت خود را با خانواده خود بگذرانید، اگر خانواده‌ای ندارید، یکی خلق کنید! بیشتر مردم در طول زندگی شما فقط به عنوان یک ملاقات کننده‌ی ساده حضور خواهند داشت و بعد از مدتی ناپدید خواهند شد!
 4. هیچ رابطه‌ای را بدون وجود عشق شروع نکنید!
  خودتان را گول نزنید و رابطه‌ای را بدون وجود عشق آغاز نکنید، این نه برای شما منصفانه است نه برای شخص مقابل‌تان!
 5. ورزش روزانه
  داشتن بدن سالم نه تنها برای حال شما بلکه برای آینده‌تان نیز ضروری است اگر نمی‌توانید بدن خودتان را تغییر دهید و سالم نگه دارید پس چطور می‌خواهید زندگی‌ و دنیای‌تان را تغییر دهید؟!
 6. مطالعه کنید
  به مطالعه ادامه دهید نه برای فرزندن‌تان بلکه برای خودتان! مطالعه باعث می‌شود که بتوانید فکر کنید و نویسنده‌ی بهتری باشید. شاید با خود فکر کنید که “من نمی‌خواهم نویسنده باشم” اما اشتباه می‌کنید، شما همین حالا هم یک نویسنده‌اید! کافی است فکر کنید که چه تعداد ایمیل و یا پیام در روز برای دیگران ارسال می‌کنید؟ بنابراین هر شخص برای خود یک نویسنده است اگر می‌خواهید متمایز باشید و بهتر بنویسید، بیشتر مطالعه کنید.
 7. شکر گزار و سپاس‌گزار بودن
  تشکر کردن را هیچ گاه فراموش نکنید و از همه چیز و همه‌کس سپاس‌گزاری کنید. می‌توانید بگویید” خدا برای این روز زیبا سپاس‌گزارم” و یا در هنگام دریافت پیامی بنویسید “برای پیام‌تان متشکرم”. تشکر کردن باعث  می‌شود وجود شما بیشتر حس شود هم برای خودتان و هم برای دیگران.
 8. به حرف‌ها و فکر مردم اهمیت ندهید
  این مشکل بیشتر مردم دنیاست! گاهی اوقات فراموش می‌کنیم که ما برای خودمان زندگی می‌کنیم نه برای دیگران! نقاب‌تان را کنار بگذارید و به این فکر کنید که روزی همه خواهند مرد و به حرف‌های مردم اهمیت ندهید.
 9. ریسک پذیر باشید
  این مورد را در یک جمله خلاصه می‌کنیم” ضعیف و ترسو نباشید”
 10. به دنبال علاقه‌تان بروید نه فقط یک شغل
  اگر می‌خواهید در چیزی و یا کاری عالی باشید باید سال‌ها از وقت خود را صرف آن کنید. اگر به کاری علاقه ندارید و آن را فقط به عنوان یک شغل می‌خواهید بهتر است آن را شروع نکنید. علاقه‌ی خود را پیدا کرده و آن را از نقطه صفر آعاز کنید. به طور حتم روزی خواهد رسید که در آن بهترین خواهید شد، طوری که خودتان به خودتان افتخار کنید.
 11. رهبر رقابت ها باشید
  اگر زمانی خودتان را در صحنه رقابت دیدید، زمان آن خواهد بود که از دیگران سبقت بگیرید و رهبری کنید. شما رهبر خواهید بود زمانی که بخواهید باشید. هیچ راضی در کار نیست، فقط باید اراده داشته باشید.
 12. پول مهم نیست
  شاید بدانید پول در زندگی آنقدرها اهمیت ندارد، اما باید به خودتان این آموزش را دهید که این موضوع را با تمامی وجود قبول کنید. زیاد خودتان را درگیر مادیات نکنید چون اگر این کار را نکنید، غرق در آن خواهید شد!
 13. هر روز چیز جدیدی یاد بگیرید
  فرض کنید در قطاری در حال حرکت زندگی می کنید، بنابراین نیاز است که هر روز چیزهای جدیدی یاد بگیرید تا عقب نمانید. نیازی نیست کتاب بخوانید و فقط کافی است به اطراف خود بیشتر توجه کنید. از اشتباهات دیگران و یا از مردم اطراف خود چیز جدیدی یاد بگیرید، اگر توجه کنید خودتان خواهید فهمید که آنها چه چیزی برای درس دادن به شما دارند .
 14. استراحت کنید قبل از اینکه خسته شوید
  اگر به شغل خود علاقه دارید و هر روز برای شما مثل تعطیلات است، با این حال شما نیاز به استراحت دارید. شما انسان هستید نه یک ربات. این موضوع را هیچ وقت فراموش نکنید.
 15. از قضاوت کردن دست بردارید
  دیگران را فقط برای اینکه انتخابی بر خلاف انتخاب شما دارند، احمق فرض نکنید! در حقیقت شما همه چیز را در مورد دیگران نمی‌دانید، بنابراین از قضاوت کردن دست بردارید و به آنها کمک کنید.
 16. بدون چشم داشت کاری کنید
  اگر کاری برای کسی انجام می دهید در مقابل آن توقعی نداشته باشید
 17. از چیزهای کوچک لذت ببرید
  من چیزهای کوچک و کلیشه‌ای را دوست دارم، چرا که آنان حقیقت دارند، لذت‌های بزرگ آنقدرها ارزش ندارند که شما خنده و شادی‌های کوچک را از خودتان دریغ کنید.
 18. خیلی خودتان را جدی نگیرید!
  به طور حتم شما در نوع خود منحصر به فرد هستید و مردم همگی شما را جدی می‌گیرند و احترام زیادی نیز برای شما قائل هستند. اما در نهایت ما همگی مانند مورچه‌هایی هستیم که می‌خواهند چیزی برای خود دست و پا کنند، به خودتان سخت نگیرید و نقابتان را حداقل برای خود و خانوادتان کنار بگذارید!
 19. مردم را سرزنش نکنید
  آیا می‌خواهید برای هرچیزی دیگران را سرزنش کنید؟! نه خودتان را سرزنش کنید نه دیگران را! شما فقط یک انسان هستید و همه‌ی انسان‌ها اشتباه می‌کنند.
 20. چیزی خلق کنید
  چیزی خلق کنید نه به عنوان یه میراث بلکه برای استفاده! موزیکی بسازید، کتابی بنویسید، میزی و یا هر چیز دیگری برای خود بسازید. به طور حتم شما بعد از خلق چیزی احساس رضایت خواهید کرد و دیگران نیز از شما سپاس‌گزار خواهند بود.
 21. به گذشته دل ندوزید و زیاد به آن نپردازید
  نگاه به گذشته فقط در یک مورد می‌تواند خوب باشد، یادگیری و کسب تجربه! به یاد داشته باشید که در گذشته هیچ چیزی برای زندگی وجود ندارد!
بازدید 357 بار
برچسب‌ها
محتوای بیشتر در این بخش: از مزایای خجالتی بودن »

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

مطالب تصادفی

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز0
دیروز0
ماه0
مجموع2009489

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا