9 دروغی که همه ما به خودمان می‌گوییم

 

1⃣. من قربانی گذشته‌ام هستم
اگر به گذشته‌تان اجازه دهید، شما را تسخیر خواهد کرد. به یاد داشته باشید که غرق شدن در گذشته، شما را از زمان حال دور می‌کند.

2⃣برای موفق شدن بیش از حد پیرم
احساس پیری برای موفقیت، تنها یک بهانه است.
شما هیچ گاه برای هیچ کاری بیش از حد پیر نیستید. نلسون ماندلا در ۷۶ سالگی رئیس جمهور شد، لئونادرو داوینچی در ۵۱ سالگی تابلوی مونا لیزا را نقاشی کرد و کلنل سندرز اولین فروشگاه زنجیره‌ای مرغ سوخاری (KFC) را در سن ۶۱ سالگی تأسیس کرد.

3⃣ پول با من قهر است
از ابتدا خودتان را به شکست محکوم نکنید. پول نباید اولویت اول‌تان باشد. با این حال، کاملا بی‌خیال آن شدن نیز کار درستی نیست.

4⃣. زمانی که فلان چیز را داشته باشم، خوشحال خواهم بود.
خوشحالی با رسیدن شما به هدف‌تان به دست نمی‌آید. احساس لذت و رضایت موقت و زودگذر است. سعی کنید بدون تعیین هدف‌های غیرضروری، شاد باشید.

5⃣. این کار را بعدا انجام خواهم داد
این جمله احتمالا رایج‌ترین دروغی است که همه‌ی ما به خودمان می‌گوییم. مشکل این است که ما هیچ وقت نمی‌دانیم که در واقع چقدر زمان داریم. ممکن است روزی از خواب بیدار شوید و بفهمید که دیگر زمانی که برای کارهایی که می‌خواستید انجام دهید، ندارید. هیچ کس از آینده خبر ندارد. اگر برای لحظه‌ی مناسب و ایده‌آل صبر کنید که همه چیز ایمن و مطمئن باشد، این لحظه هیچ گاه از راه نخواهد رسید.

6⃣. من یک بازنده هستم چون تلاش‌هایم شکست می‌خورد
انتظارات‌تان از اینکه زندگی‌تان باید چه شکلی باشد را رها کنید و بر آنچه که هم‌اکنون دارید تمرکز کنید. باید به یاد داشته باشید که اینکه چیزی مطابق میل‌تان پیش نمی‌رود به معنای این نیست که هیچ چیزی به دست نیاورده‌اید. هرگز دست از تلاش برندارید. موفقیت شامل مجموعه‌ای از گام‌های کوچک روزانه است و فعالیت‌ها و تصمیمات‌تان به تدریج شما را به سوی اهداف‌تان هدایت می‌کنند.

7⃣. هیچ کس مرا نمی‌فهمد
اغلب افراد در جهان چنین تفکری دارند و شما تنها نیستید. فقط به این دلیل که دیگران با شما موافق نیستند نباید بگویید که درک‌تان نمی‌کنند.

8⃣. من مثل آنها نیستم، نمی‌توانم آن کار را انجام دهم
همه‌ی ما متفاوت هستیم. هر کدام از ما مهارت‌ها، توانایی‌ها و خصوصیات شخصیتی خاصی داریم. ما معمولا خودمان را با افرادی که ظاهرا در شغل‌شان موفق هستند مقایسه می‌کنیم، اما کاملا این واقعیت را از یاد می‌بریم که شاید آنها روزی از هیچ شروع کرده و با تلاش و سخت‌کوشی به جایگاه کنونی‌شان رسیده باشند.

9⃣. پیچیدگی‌هایم مانع توانایی‌ها و تلاش‌هایم می‌شود
در واقع، آنچه که شما بیش از همه در مورد خودتان از آن متنفر هستید و سعی می‌کنید آن را از دیگران مخفی کنید، همان چیزی است که شما را منحصر به فرد کرده و کمک می‌کند تا برجسته شوید. به خودتان از دریچه‌ی نگاه کسی که دوست‌تان دارد نگاه کنید تا بفهمید واقعا چه کسی هستید.

 

بازدید 953 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

مطالب تصادفی

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز
دیروز
ماه
مجموع0

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا