صرف زمان برای فرزاندانمان از خرج پول مهمترست

با فرزندانمان وقت بیشتری را صرف کنیم

 

گذر زمان هر روز رشد و شگفتي هاي بسياري از فرزندتان را به شما نشان مي دهد و مشغله زندگي والدين آنقدر زياد است که بيشتر وقت ها نمي توانيد نکات ظريف و حساس کودکي فرزندتان را درک کنيد. اما يک فلسفه مشترک براي بزرگ کردن فرزندان وجود دارد: 

 

بايد با فرزندانتان وقت بگذرانيد.

البته مقدار زماني که صرف مي کنيد مهم نيست بلکه چگونگي گذران وقت با او مهم است.

هر چه بيشتر با فرزندتان وقت بگذرانيد بيشتر به نفع او است. ممکن است در طول روز ساعاتي وجود داشته باشد که اعضاي خانواده کنار هم جمع شوند اما به معناي در کنار هم بودن نيست . چون اگر دقت کنيم هر کدام در گوشه اي مشغول به کاري هستند و فقط در زير يک سقف هستند. مثلاً مادر کودک را به حمام مي برد اما مرتب به او گوشزد مي کند که همه کارهايش مانده است و او فرصت آب بازي ندارد. پدر شب ها براي فرزندش داستان مي گويد اما در مقابل اصرار کودک به گفتن داستاني ديگر بهانه کارهاي عقب مانده اش را مي آورد و برق اتاق را زود خاموش مي کند و ...

 

يادتان باشد بين تولد فرزندتان تا رفتن او به دانشگاه فقط 940 جمعه است که مي توانيد با او بگذرانيد. شايد به نظرتان زياد برسد اما تا امروز چند تاي آن را از دست داده ايد؟

 

دو راه براي افزايش مقدار زماني که واقعا با فرزندتان مي گذرانيد وجود دارد:

* اگر برايتان مقدور است وقت بيشتري با او بگذرانيد اين کار را بکنيد 

* اگر برايتان امکان ندارد به خاطر شغل يا ساير الزام ها سعي کنيد، حضورتان را زماني که با هم هستيد افزايش دهيد. 

 

نکات مهم :

** بهتر است يک ساعت را صادقانه با فرزندتان بگذرانيد تا اينکه دو ساعت با او باشيد در حالي که ذهنتان جاي ديگر باشد. زماني را که با فرزندتان مي گذرانيد بايد کاملا متعلق به او و فقط خود او باشد. گذران وقت با فرزند يعني اين.

** در برنامه هاي کودک چيزهائي بگنجانيد که مي دانيد او را خوشحال مي کند اين شادي مي تواند همراه شدن با او هنگام بازي کردن ،مرتب کردن وسايل خانه با يکديگر يا رفتن به پارک باشد.

** البته از او بپرسيد وقتي حوصله اش سر مي رود دوست دارد چه کارهائي انجام بدهد فهرستي از اين کارها را تهيه کرده و سعي کنيد گاهي خلوت کودک را پر کنيد و با او در بازي هايش همراه شويد

 

مطمئن باشيد ايجاد سازگاري هاي بسيار کوچک . اما مهم در رفتار شما با کودکتان مي تواند پيشرفت هاي بسياري را در زندگي خانوادگي تان ايجاد کند.

بازدید 516 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز
دیروز
ماه
مجموع0

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا