دعا برای رفع ظالم

 

نبی اکرم (صلی الله علیه و آله) فرمود: اگر از قدرتمند و امیر ترسانی و می خواهی که شر او از تو بگردد مواظب باش تا اول ماه برسد چون هلال شب اول ماه را دیدی برخیز و چنان که گویا به وی خطاب می کنی بگو: (هیچ کس از شما می خواهد که باغستانی از خرما و انگور، دارای نهرهای جاری و در آن هر گونه میوه ای باشد، چون پیر شود و فرزندان خردسالش گردش را گرفته باشند صاعقه ای به آن رسد و آن را بسوزاند) و به این کلمات به خانه مردی که از وی می ترسی اشاره کن و بگو: (خداوندا! او را به بلایی مبتلا کن که وجودش را فراگیرد و اندوه بسیار بروی چیره گردان، و با سنگهای سجیل و طیر ابابیل سنگ بارانش کن ای علی! و ای عظیم! ) و شب دوم و سوم ماه نیز این را تکرار کن اگر در ماه اول به مقصود رسیدی که خوب وگرنه در شب اول ماه بعد این عمل را انجام ده و اگر نشد در ماه سوم که دیگر نیاز به تکرار نباشد به اذن خداوند عزوجل.

 

دعای دیگر

مردی از شر ظالمی به امام ششم (علیه السلام) شکایت برد، امام (علیه السلام) فرمود بگو: (ای یاور ستمدیده! فلان کس بر من ستم کرده و تجاوز نموده او را به فقری جبران ناپذیر و بلایی آشکار گرفتار کن ) و هیچ مردی برای ظالم بر خود این دعا را سه بار نخواند مگر این که آثار نکبت در چهره ظالم پدید آید و بعد به فقر گرفتار شود.

 

دعای دیگر

چون بر سلطان داخل شوی بگو: (خوبی تو رو به رویت و شرت زیر پایت باد!) و من از خدا یاری می جویم.

 

دعایی دیگر

از امام رضا (علیه السلام): هر که خواهد بر دشمن نفرین کند بگوید: خداوندا! بر او بلایی فرست که نظیری نداشته باشد، ای آن که از هر چیز در امانی! و هیچ چیز از تو بی نیاز نیست بر محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) و آل او درود فرست و مرا از شر او کفایت کن.

 

دعایی دیگر

چون از کسی به ستوه آیی بگو: خداوندی که جز او خدایی نیست مرا کافی است که او رب عرش بزرگ است به حول و قوه خدا از حول و قوه ایشان امتناع می ورزم، از شر همه مخلوق به پروردگار مخلوقات پناه می برم آنچه خدا بخواهد همان است و قوتی جز از ناحیه او نباشد.

 

 

 

 

 

 
منبع: سایت حوزه
 
بازدید 100 بار
برچسب‌ها

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز0
دیروز0
ماه0
مجموع2009489

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا