نوروز امسال این ۶ کتاب را به بچه‌ها عیدی بدهید
در این پست کمک‌تان می‌کنیم که از بین کتاب‌های کودکانه کدام را به بچه‌‌ها عیدی بدهید.
 
ما چه کتاب‌ هایی برای کودک معرفی کرده‌ایم؟
 
 
ما دنبال کتاب‌هایی هستیم که خواندنی و جذاب هستند اما چون کمتر اسم در کرده‌اند یا کمتر در بازار پخش شده‌اند. ممکن است زیاد توی چشممان نباشند.
 
اگر هنوز دنبال کتاب‌های کودکانه معروف و پرطرفدار هستید
 
اگر دلتان می‌خواهد از همان کتاب‌های معروف و پرتیراژی که همه سراغشان می‌روند، بخرید، می‌توانید سراغ سری داستان‌های مختلفی بروید که این روزها کلی طرفدار دارند. سری داستان‌های دنباله‌دار از بچه مدرسه‌ای‌ها این روزها کلی طرفدار دارند و معمولا در خانه هر بچه‌ای که خواندن و نوشتن بداند،‌یک نمونه‌اش هست.
 
 
 
کتاب‌‌های عیدی برای کودکان
 
معرفی چند کتاب برای عیدی دادن به بچه‌ها 
 
نام کتاب: اطلس سه بعدی جهان
 
ترجمه: سپیده جلالی
 
انتشارات تولد
 
 
چرا خوب است؟ کتاب اطلس‌ سه بعدی جهان یک کتاب با جلد ضمیم است که داخلش یک کره زمین کاغذی برجسته و جالب دارد. در هر بخش از کتاب سراغ یک قاره رفته و تمام مشخصات آن را بررسی کرده است، این‌که هر قاره چه ویژکی‌هایی دارد، پرچم کشورهایش چه شکلی است و هزار و یک چیز دیگر که می‌تواند برای کودکان جالب باشد.
 
 
 
 
معرفی چند کتاب برای عیدی دادن به بچه‌ها 
 
نام کتاب: سری کتاب‌های بازی با نور و رنگ
 
کتاب بازی با نور و رنگ
 
ترجمه:‌سپیده خلیلی
 
انتشارات: پیام مشرق
 
 
چرا خوب است؟ کتاب کوچک است و کلی ماجراجویی دارد. مثل کتاب‌های ساده نیست که یک متن را بخوانید و خلاص. موقع خواندن سری کتاب‌های «بازی با نور و رنگ» باید چراع قوه دستتان بگیرید. بعضی از صفحات کتاب تیره‌رنگ هستند و وقتی کودکان – یا مثلا کودک درون خودتان – روی آن صفحه‌ها نور بیندازد،‌کلی اتفاق‌های بانمک می‌افتد.
 
 
 
 معرفی چند کتاب برای عیدی دادن به بچه‌ها
 
نام کتاب: قصه‌های کوچک برای بچه‌های کوچک (سری سه جلدی)
 
 
نویسنده: گروهی از چهره‌های شناخته شده‌ی دنیای کودکان
 
انتشارات: بنفشه
 
چرا این کتاب خوب است؟ قصه‌هایش با فونت بزرگ نوشته‌شده‌اند. داستان‌ها زیباست و کلی تصویر خوب و کودک‌پسند دارد. ظاهرش زمخت نیست که توی ذوق بزند. کاغذش هم گلاسه است.
 
 
 
 
معرفی چند کتاب برای عیدی دادن به بچه‌ها 
 
نام کتاب: مثل‌ها و قصه‌هایشان
 
نویسنده: مصطفی رحمان‌دوست
 
انتشارات: محراب قلم
 
 
چرا این کتاب خوب است؟ چون برای هر ماه یک کتاب دارد. هر کتاب داستان‌هایی که پشت هر ضرب‌المثل هست را برای بچه‌ها روایت کرده است. هر کتاب سی داستان دارد. فونت نوشته‌ها بزرگ است. کاغد گلاسه و عکس‌های رنگی زیبا را هم که بچه‌ها عاشقش هستند.
 
 
 
 
معرفی چند کتاب برای عیدی دادن به بچه‌ها
 
نام کتاب: داستان‌های چشم قلمبه 
 
انتشارات: آریا کتاب
 
 
چرا این کتاب خوب است؟ چون یک سری داستان‌های قدیمی و آشنایی دارد که حال آدم را خوب می‌کند: مهمان ناخوانده، ماه پیشونی، نمکی، نخودی، ننه سرما، دختر نارنج، غلی بابا و چهل دزد، شاهزاده و سیب طلا. وسط صفحات داستان هم دو تا چشم قلمبه هست که کلی برای بچه‌تان جذاب است. خوبی داستان‌های چشم قلمبه، در نقاشی‌های بانمکش است و این‌که داستان‌های خوب ایرانی دارد.
 
 
 
 
معرفی چند کتاب برای عیدی دادن به بچه‌ها 
 
نام کتاب: آزمایش‌های علمی خانوادگی
 
برگردان: نفیسه نعیمی پور
 
انتشارات: دیبایه
 
 
چرا این کتاب خوب است؟ چون قطع بزرگ و آزمایش‌های بانمکی دارد که خطر هم ندارند اما کلی بچه را سرگرم می‌کنند. ایرادش این است که کاغذ کتاب معمولی است و عکس‌ها سیاه و سفید هستند. به نظرم ایراد بزرگی نباشد چون بانمک بودن آزمایش‌ها حال آدم را جا می‌اورد.
 
 
 
اگر این لیست را نپسندیدم چی؟
 
به کودکی که قرار است برایش کتاب بخرید نگاه کنید. ببینید چی دوست دارد،‌همان را برایش بخرید. انتشارات‌هایی مثل بنفشه و محراب قلم سال هاست کتاب‌های کودکانه چاپ می‌کنند. اگر می‌خواهید سریع یک چیز بخرید، سراغ کتاب‌های سریالی و داستانی کوچک بروید. 
 
منبع: سایت فردا
بازدید 1695 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز
دیروز
ماه
مجموع0

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا