از بزرگترین اسرار سفرهای هوایی باخبر شوید

مسافرت با هواپیما همیشه بهترین گزینه برای سفر در مسیرهای طولانی است. درواقع، هواپیما زمان سفر را کاهش می‌دهد تا مسافران لحظات طلایی زندگی خود را بین مسیر مبدا تا مقصد تلف نکنند.

از این‌رو، روزانه هزاران نفر با هواپیما به سفر می‌روند. البته اسراری در سفرهای هوایی وجود دارد که ممکن است مسافران از آن اطلاعی نداشته و با شنیدن آن‌ها شگفت‌زده شوند. 

صندلی‌های کلاس اکونومی امن‌تر هستند

بیشتر تحقیقات نشان می‌دهد که در صورت سقوط هواپیما، احتمال مرگ کسانی که در جلوی هواپیما نشسته‌اند، یعنی افرادی که در فرست کلاس هستند، بیشتر است. اگر نزدیک به خروجی‌های اضطراری هواپیما نشسته باشید، شانس زنده ماندن شما افزایش می‌یابد.

هوای کابین هواپیما ممکن است شما را بیمار کند

این مسئله که هوای کابین هواپیما از گازهای دود هواپیما آلوده می‌شود، هیچ‌چیز جدیدی نیست. خلبان‌های زیادی در مورد استنشاق بخارات سمی موتور صحبت کرده‌‌اند و برخی متخصصان پزشکی آن را سندروم آلودگی هوا می‌نامند و صنعت هواپیمایی را به‌دلیل کم‌کاری برای مقابله با آن مقصر می‌دانند. بعضی از همین خلبان‌ها اظهار کرده‌اند که بعضی اوقات به همین دلیل قادر به کنترل هواپیما نبوده‌اند.

نزدیک به ۱۲ دقیقه اکسیژن در ماسک شما وجود دارد

اگر فشار کابین هواپیما زیر آستانه معینی قرار بگیرد، ماسک‌های اکسیژن از سقف بیرون می‌آیند. اگر با این حالت مواجه شدید، ماسک خود را بزنید و آرامش خود را حفظ کنید تا مجددا هواپیما به ارتفاع امن خود بازگردد؛ همه مسافران اکسیژن مورد نیاز خود را دریافت خواهند کرد. درواقع این ماسک هوا حدودا ۱۲ تا ۱۵ دقیقه اکسیژن لازم برای مسافران را فراهم می‌کند.

خلبان‌ها به خواب می‌روند

طبق تحقیقات و گزارش‌های داده‌شده، با وجود زمان کاری نامناسب و زیاد خلبانان، بیش از نیمی از آن‌ها در کابین خلبان طی پرواز به خواب می‌روند.

ممکن است جلیقه نجات نداشته باشید

برخی از مردم جلیقه نجات‌های خود را از زیر یا کنار صندلی خود به‌عنوان سوغات از هواپیما به خانه خود می‌برند. این اقدام حرکتی ناشایست است. هر هواپیما فقط در آغاز هر روز تک تک صندلی‌ها را بررسی می‌کند و ممکن است در همان روز چندین سفر داشته باشد. اگر در طی هر سفر یک مسافر یک جلیقه نجات را بردارد، دیگر جلیقه نجاتی باقی نمی‌ماند. به شما توصیه می‌کنیم بعد از سوار شدن در هواپیما ببینید که جلیقه نجات‌تان سر جای خود است یا خیر.

رعد و برق به بیشتر هواپیماها اصابت می‌کند، ولی جای نگرانی نیست

بیشتر از آنکه ممکن است انتظار برود، هواپیماها با رعد و برق برخورد می‌کنند. هر هواپیمای مسافربری، به‌طور متوسط هر دو یا سه سال یک بار مورد اصابت رعد و برق قرار می‌گیرد و به همین دلیل بدنه هواپیماها بر این اساس طراحی شده‌اند.

رعد و برق از کابین هواپیما عبور نمی‌کند و به همین خاطر مسافران چیزی حس نمی‌کنند. وقتی رعد و برق به بدنه هواپیما اصابت می‌کند، ازطریق پوسته آلومینیومی هواپیما که یک هادی الکترونیکی عالی است، تخلیه می‌شود. هرچند وقت یک بار آسیب‌های خارجی جزئی یا آسیب ناچیز به سیستم الکترونیکی هواپیما وارد می‌شود که در بیشتر مواقع این آسیب‌ها جدی نیستند.

اگر حتی چهار موتور هواپیما هم از کار بیفتد، شما شانس زنده ماندن دارید

تصور کنید که در ماشین خود در حال پایین رفتن از سرازیری هستید و ناگهان موتور خودروی‌تان از کار بیفتد. خیلی کم پیش می‌آید که همه موتورهای هواپیما همزمان از کار بیفتند، اما این اتفاق ممکن است پیش بیاید. دلایلی مختلفی از جمله سوخت بد، خاکسترهای آتشفشان و برخورد با پرندگان برای وقوع این اتفاق ممکن است وجود داشته باشد. در چندین مورد گزارش‌شده از این حوادث، خدمه هواپیما بدون هیچ آسیب یا صدمه‌ای به مسافران، موفق به فرود آوردن هواپیما شده‌اند.

خطوط هوایی زمان‌های پرواز را تغییر می‌دهند تا وقت‌شناس به نظر بیایند

خطوط هوایی زمان‌های پرواز خود را تغییر می‌دهند تا بتوانند سابقه خوبی در وقت‌شناس بودن و به موقع رسیدن از خود نشان دهند. به همین دلیل ممکن است به شما بگویند که پرواز دو ساعت طول می‌کشد، ولی در‌ واقع زمان تقریبی پرواز یک‌ساعت و ۴۵‌ دقیقه است.

منبع: زومیت

بازدید 281 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

مطالب تصادفی

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز0
دیروز0
ماه0
مجموع2009489

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا