خلبان پرواز تهران یاسوج این مرتبه نتوانست هواپیما و مسافران را نجات دهد
حجت الله فولاد به عنوان خلبان پرواز تهران یاسوج که صبح امروز سقوط کرد، حدود چهار سال قبل توانسته بود هواپیمای همین مسیر را از سقوط نجات بدهد، اما متاسفانه این مرتبه نتوانست از سقوط هواپیمای تهران یاسوج جلوگیری کند و در کنار تمامی مسافران و سرنشینان جان باخت.

او با تجربه خود توانست با وجود سپری شدن چندین دقیقه از بلند شدن وسیله از زمین، آن را به سلامت در فرودگاه یاسوج فرود بیاورد. در پرواز یاد شده نیز چیزی حدود 60 مسافر وجود داشت و اگر تلاش این کاپیتان نبود، همه آن‌ها جان خود را از دست می‌دادند.

خلبان پرواز تهران یاسوج ، پیشتر این هواپیما و مسافران آن را نجات داده بود

مدیر فرودگاه یاسوج در آن زمان اعلام کرد شخصات در این هواپیما حضور داشته و خدا را شاکر است که به لطف او و سپس مهارت و درایت خلبان حجت الله فولاد، از سقوط هواپیما جلوگیری شده بود. این پرواز در روز هفدهم آذر ماه سال 1392، یاسوج را به مقصد تهران ترک کرده بود. خلبان پرواز تهران یاسوج اخیر نیز همین کاپیتان دلاور بوده است که متاسفانه دیگر در میان ما حضور ندارد.

خلبان پرواز تهران یاسوج

یکیی از مشکلاتی که همیشه گریبان‌گیر خلبان پرواز تهران یاسوج بود و در نهایت نیز کار دست مردم و مسئولان داد، ارتفاع پایین پروازهای انجام شده بین این دو مسیر است. هواپیمای پرواز اخیر نیز کمتر از 20 هزار پا (6 کیلومتر) از زمین فاصله داشته است.

همین موضوع سبب شد پنجاه دقیقه بعد از بلند شدن هواپیما از زمین، ارتباط آن با رادار قطع شود که متاسفانه ناشی از سقوط هواپیما در اثر برخورد به کوه دنا بوده است. خلبان پرواز تهران یاسوج اخیر متاسفانه این مرتبه نتواست کاری انجام بدهد. اگرچه اخباری پیرامون احتمال زنده بودن برخی از سرنشینان شنیده می‌شود، اما چند ساعت بعد از بروز حادثه اعلام شد همه 66 نفر حاضر در هواپیما شامل 60 نفر مسافر و 6 نفر خدمه جان خود را از دست داد‌ه‌اند.

تهیه شده در :گجت نیوز
بازدید 828 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

مطالب تصادفی

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز0
دیروز0
ماه0
مجموع2009489

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا