خطر در کمین کاربران تلگرامی ؛ مراقب بد افزار تماس صوتی و تصویری تلگرام باشید
وعده امکان برقراری تماس صوتی و تصویری تلگرام جدیدترین ترفندی است که خرابکاران اینترنتی به وسیله آن کاربران را فریب می‌دهند. برقراری تماس صوتی و تصویری با تلگرام در حال حاضر برای کاربران ایرانی امکان‌پذیر نیست، پس چگونه چنین بدافزارهایی تاکنون گوشی‌ ها و تبلت های افراد زیادی را آلوده کرده‌اند؟

جامعه 40 میلیونی کاربران ایرانی در تلگرام سبب شده اکنون این پیام‌رسان یا به تعبیر بهتر این شبکه اجتماعی، تبدیل به بهترین مکان ممکن برای فعالیت خرابکاران اینترنتی شود. تعداد زیادی از افراد در تلاش هستند آمار اعضای گروه‌ و یا کانال‌ خود را به هر راهی افزایش داده و به تعداد استفاده‌کنندگان از ربات خود بیفزایند و در این راه از هیچ کاری مضایغه نمی‌کنند.

البته عده دیگری نیز وجود دارند که هدفشان خرابکاری است و به دنبال جمع کردن ممبر برای خود نیستند. آن‌ها بد افزارهایی را توسعه داده و در شبکه اجتماعی که 40 میلیون ایرانی به صورتی کاملا فعال در آن حضور دارند، پخش می‌کنند. بله، سریع‌ترین راه انتشار یک بدافزار بین کاربران ایرانی امروز تلگرام است. جدیدترین بد افزار تلگرام با سو استفاده از قابلیتی که ایرانی‌ها به شدت در این پیام‌رسان به دنبال آن هستند کاربران را به دام می‌اندازند.

تماس صوتی و تصویری تلگرام

برنامه‌ جدید تحت عنوان تماس صوتی و تصویری تلگرام بد افزاری بیش نیست

قابلیت تماس صوتی تلگرام چندین ماه قبل به این پیام‌رسان افزوده شد، اما در بدو معرفی امکان استفاده از آن سلب شد و کاربران دیگر به صورت عادی قادر به برقراری تماس صوتی در بستر تلگرام نیستند. به همین دلیل مشاهده پیامی مبنی بر امکان‌پذیر شدن استفاده از این ویژگی برای آن‌ها شدیدا وسوسه‌انگیز است. اما در تلگرام به صورت عادی امکان برقراری تماس تصویری وجود ندارد، مگر این که از اپلیکیشن‌های دیگر همچون ویدوگرام که از بستر تلگرام بهره می‌برد استفاده کنید. به همین دلیل دیدن پیام امکان‌پذیر شدن تماس صوتی و تصویری تلگرام اکنون بهترین شیوه‌ای است که به ذهن خرابکاران سایبری رسیده است.

طبق گزارش‌ها، در صورت کلیک بر روی لینکی که تحت عنوان تماس صوتی و تصویری تلگرام به کاربران ارسال می‌شود، تمامی گروه‌ها و کانال‌های آن‌ها در این پیام‌رسان حذف شده و پیام برای تمامی مخاطب‌های کاربر آلوده شده ارسال می‌شود. درست به همین دلیل این بد افزار طی مدت زمانی کوتاه به طور گسترده شیوع پیدا کرده است.

بد افزار تماس صوتی و تصویری تلگرام

توصیه می‌کنیم در صورت دیدن چنین پیامی، هرگز لینک آن را لمس نکرده و به دیگر دوستان خود نیز شیوع یافتن بد افزار تماس صوتی و تصویری تلگرام را گزارش بدهید. مدتی است انتشار چنین بد افزارهایی افزایش پیدا کرده، پس بهتر است بیشتر حواس خود را جمع کنید و بر روی هر فایل و لینکی که به دستتان می‌رسد کلیک نکنید.

تهیه شده در :گجت نیوز
بازدید 346 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز0
دیروز0
ماه0
مجموع2009489

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا