آنچه گوگل از وب گردی شما میداند

 

آنچه گوگل از وب گردی شما میداند

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که گوگل تا چه حد در مورد شما و هویت شما میداند؟

خوب برای شروع لازم است این را بدانید که گوگل میداند شما چند سال دارید، کجا زندگی میکنید و از کجا به اینترنت متصل میشوید و اساسا به چه چیزهایی علاقمند هستید. اما این همه آن چیزی که گوگل از شما میداند نیست.

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که گوگل تا چه حد در مورد شما و هویت شما میداند؟ خوب برای شروع لازم است این را بدانید که گوگل میداند شما چند سال دارید، کجا زندگی میکنید و از کجا به اینترنت متصل میشوید و اساسا به چه چیزهایی علاقمند هستید. اما این همه آن چیزی که گوگل از شما میداند نیست.

دیگر همه ما تسلیم این موضوع شده ایم که تکنولوژی که به شکل روزانه در حال استفاده از آن هستیم ما را رصد کرده و تمامی حرکت های ما را ثبت و ضبط میکند. گوشی هوشمند شما هر جایی که بوده اید را میداند، نقشه های گوگل همواره در حال رصد کردن موقعیت جغرافیایی شما است و شاید جالب باشد که بدانید فیسبوک پروفایل کاملی از همه ویژگیهای شخصیتی کاربرانش دست و پا کرده است.

آنچه گوگل از وب گردی شما میداند

اما تنها برای آن که بفهمید گوگل تا چه حد در مورد شما و وضعیت شما اطلاعات دارد کافی است این چند قدم ساده را بردارید:

1 - ابتدا وارد حساب کاربری گوگل خود شوید و سپس به آدرس history.google.com/history بروید. در این قسمت به خوبی میتوانید متوجه شوید که هرگاه بر روی دستگاه و مرورگر خود به حساب کاربری گوگل وارد شده باشید، گوگل تمامی تاریخچه مربوط به وب گردی شما را ذخیره کرده است. گوگل به این ترتیب میتواند به سادگی عادات مربوط به وب گردی شما را تشخیص دهد.

آنچه گوگل از وب گردی شما میداند

2 - در گوشه سمت راست روی گزینه Last Week کلیک کنید و آن را به All Time تغییر دهید.

آنچه گوگل از وب گردی شما میداند

3 - میتوانید این گزینه را بر روی ماه اخیر یا سال اخیر نیز تنظیم کنید تا تصویر دقیق تری از اطلاعاتی که گوگل از شما دارد به دست آورید.


4 - شما میتوانید همه این اطلاعات را پاکسازی کنید. برای این کار کافی است بر روی منوی که با سه نقطه در بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید و سپس گزینه Delete Options را انتخاب کنید. در پنجره ای که باز میشود در صورتی که گزینه Advanced را انتخاب کنید میتوانید تاریخچه کامل وب گردی خود را پاکسازی کنید.

آنچه گوگل از وب گردی شما میداند
 
منبع کوثرنامه:19 دی به نقل از تابناک
بازدید 545 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز
دیروز
ماه
مجموع0

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا