سعیده قدس، موسس انجمن خیریه محک یکی از 50 زن موفق دنیا

 

روزنامه "وال استریت ژورنال" چاپ امریکا، به نقل از تحقیقی که گروه تحقیقاتی کاتالیست انجام داده است، 50 زن تاثیر گذار در عرصه ارشد مدیریتی را انتخاب و معرفی کرده، که یکی از آنها یک زن ایرانی است.

50 زن موفق موجود در ایت فهرست از میان زنان شاغل در 500 شرکت برتر اقتصادی امریکا و یا مرتبط با امریکا انتخاب شده اند.

"شیلا بلیر" زن شماره یک جدول، به خاطر نقش او برای کمک به حل بحران می بانک ها و طرح نجات آنها از ورشکستگی در شرکت بیمه فدرال "دیپازیت " توجه زیادی را به خود جلب کرده است.

در ردیف 45 این فهرست نام یک زن ایرانی نیز به چشم می خورد، سعیده قدس، موسس انجمن خیریه محک.

خانم قدس موسسه ای را مدیریت می کند که تاسیس و اداره آن به تجربه ای از زندگی شخصی او باز می گردد." وال استریت ژورنال" می نویسد، حدود 20 سال پیش هنگامی که دختر 2 ساله سعیده قدس به سرطان مبتلا شد، او متوجه موضوعی می شود: خانواده های کم درآمد ایرای به خصوص در استان های کوچک، شاهد مرگ آرام و تدریجی کودکان خود هستند. آنها حتی هزینه سفر به تهران و بستری کردن کودکانشان را در بیمارستان ندارند.

در واکنش به این موضوع سعیده قدس 57 ساله در سال 1369 انجمن خیریه ای به نام محک، برای حمایت از مراحل درمانی کودکان سرطانی تاسیس کرد.

انجمن محک با تلاش داوطلبانی که برای آن کار ی کنند به یکی از بزرگترین سازمانهای غیر دولتی در ایران تبدیل شد و تا به حال به 12000 کودک ایرانی و هزاران کودک عراقی و افغان پناهنده و مبتلا به سرطان کمک کرده است.

--------------------------------------------------------

منبع : http://theothergender.persianblog.ir/ 

لینک موسسه خیریه محک: http://www.mahak-charity.org/main/index.php/fa/ 

 

بازدید 662 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز0
دیروز0
ماه0
مجموع2009489

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا