چهارده ماهگی  بهترین زمان جداسازی اتاق کودک از والدین است

 

در کارگاه فرزندپروری حرم مطهر بیان شد

 

۱۴ ماهگی بهترین زمان جداسازی اتاق کودک از والدین است

کارشناس مسایل تربیتی با اشاره به اینکه جداکردن بستر و اتاق کودک در یکسالگی از مهم‌ترین لوازم تربیت اسلامی است، گفت: این‌ موضوع لازمه تربیت نسل صالح و حفظ امنیت اخلاقی کودکان است.

tarashion 

به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام الله علیها، حجت‌الاسلام و المسلمین سید علیرضا تراشیون، در شبستان نجمه خاتون حرم مطهر با بیان اینکه یکی از لوازم تربیت دینی کودک جدا کردن بستر و اتاق خواب کودک در یک سالگی است، گفت: این موضوع امنیت اخلاقی و سلامت روانی کودک را تضمین می کند.
وی افزود: از آن جایی که در بدو تولد نوزاد فواصل شیر خوردن او کوتاه است و مادر و بچه اذیت می‌شوند، کودک می تواند تا ۱۴ ماه میهمان اتاق والدین باشد و پس از آن باید از والدین جدا شود.
کارشناس مسایل تربیتی ادامه داد: به این علت ۱۴ ماهگی بهترین سن برای جدا سازی اتاق کودک از والدین است که در این زمان تغذیه کودک با غذای سفره کا مل شده و اگر پدر و مادر به خوبی فرزند خود را تغذیه کنند دیگر کودک در نیمه های شب از خواب بیدار نمی‌شود و نیاز به مراقبت خاصتی ندارد.
حجت‌الاسلام و المسلمین تراشیون ادامه داد: در مدتی که کودک میهمان اتاق والدین است پدر و مادر باید مراقب رفتار و کردار خود باشد.
وی اظهار کرد: بچه‌ها از بدو تولد زمان خوابشان کوتاه است ولی بعد از یک سالگی دوره خواب آن‌ها کامل شده و شش تا هفت ساعت می خوابند؛ بنابراین مانند دوران ابتدایی تولد نیاز نیست که مادر در فواصل زمانی کوتاه به آن‌ها شیر بدهد.
کارشناس مسایل تربیتی ادامه داد: همچنین به این علت۱۴ ماهگی سن مناسب جداسازی کودک است که بچه مفاهیمی مانند ترس و تنهایی را نمی‌فهمد و راحت‌تر می‌تواند در اتاق مستقل بخوابد در حالی که یک کودک پنج ساله را خیلی سخت می‌توان از والدینش جدا کرد زیرا می‌گوید می ترسم.
حجت‌الاسلام و المسلمین تراشیون با بیان اینکه متأسفانه امروزه خانواده‌ها نسبت به این موضوع بی‌تفاوت هستند، یادآور شد: اگر والدین به دنبال تربیت دینی و نهادینه کردن سبک زندگی اسلامی هستند باید در همان مدت ۱۴ ماهگی اتاق کودکانشان را جدا کرده و امنیت اخلاقی و روانی او را تضمین کنند.

بازدید 510 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز
دیروز
ماه
مجموع0

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا