ثبت «روز ملی اهدای عضو» در تقویم ملی کشور

معاون فرهنگی واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از ثبت روز اهدای عضو در تقویم ملی کشور خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا، پس از گذشت یک سال تلاش شبانه روزی و بی وقفه مسئولان واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی "روز اهدای عضو، اهدای زندگی"با تایید و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی به تقویم کشور اضافه شد.

مهدی خرمیان، معاون فرهنگی واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به خبرنگار آنا گفت: روز 31 اردیبشهت مصادف با سال‌روز فتوای تاریخی امام خمینی(ره) مبنی بر جایز بودن اهدای عضو به عنوان "روز ملی اهدای عضو، اهدای زندگی"شناخته شد.

 

رئیس واحد فراهم آوری اعضاء پیوندی و نسوج بیمارستان مسیح دانشوری نیز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا در مورد روز ملی اهدا عضو اظهار کرده بود: به دلیل اهمیت و ترویج فرهنگ اهدای عضو پیشنهاد ثبت و نام‌گذاری 31 اردیبهشت را به عنوان «روز ملی اهدای عضو» به رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ارائه کردیم.

وی در مورد علت انتخاب این تاریخ گفت: دو هفته قبل از رحلت امام خمینی(ره)، وزیر بهداشت وقت دکتر ایرج فاضل از امام سوال کرد که آیا اهدای عضو از بیمار مرگ مغزی جایز است که امام این اقدام را جایز دانستند و به خط خود این موضوع را نوشته و برای پیگیری بیشتر به دکتر فاضل واگذار کردند.

رئیس واحد فراهم آوری اعضاء پیوندی و نسوج بیمارستان مسیح دانشوری یادآور شد: سال گذشته از ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی این درخواست را پیگیری کردیم و مشخص شد حسن هاشمی، وزیر بهداشت نیز با این موضوع موافقت کرده و نامه به شورای عالی انقلاب فرهنگی رفته است.

 

منبع: آنا

 

بازدید 1249 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز
دیروز
ماه
مجموع0

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا