چهارخوراکی جادویی برای ماه مبارک رمضان

توصیه های مهم برای ماه مبارک رمضان

 

منت خداي را که بار ديگر، ما را شايسته اين دانست که در نجواهاي عاشقانه سحر و در لحظات سِحر انگيز افطار، دلهايمان را به ياد او به سمت آسمان بريم و از باران رحمت بي کرانش بيايان هاي خشک قلبمان را آبياري کنيم.

 

و اما بعد، همه ي ما توصيه هاي زيادي در مورد خوراکي هاي مفيد براي سالم ماندن و تعالي جسم در اين ماه شنيده ايم، حال بياييد اين بار با خود مرور کنيم که چه غذايي هايي مي تواند روح ما را در اين ماه به اوج قدرت و تعالي برساند؟

 

1- مهرباني:

فراموش نکنيم که ماه رمضان، ماه برکت و رحمت است، بياييد در اين ماه مهربان، ما هم مهرباني را سرلوحه امورمان قرار دهيم و از صميم قلب اين وديعه دوست دانشتني را به ديگران نثار کنيم، اول از همه هم خانواده خودمان! اين مهرباني هاست که اين ماه مهربان را به ياد ماندني ميکند.

 

2- انفاق:

خداوند گرسنگي و تشنگي را بر بنده اش امر کرد، تا از احوال گرسنگان غافل نشود. مبادا در اين ماه دوست داشتني، همسايه اي ، دوستي ، آشنايي يا همشهري ، سر گرسنه بر بالين بگذارد و ما غافل باشيم! بياييد بر مرکب بخشش و سخاوت سوار شويم، و به سمت آن يکتاترين محبوب اوج بگيريم.

 

3- تواضع:

غرور، همان شجره ي نحسي است که شيطان مقرب را از درگاه پروردگار راند. تواضع و فروتني، اول در برابر خدا و بعد در برابر بندگان، دُرِّ نايابي است که بايد قدر آن را بيش از هر زمان در اين روزهاي مقدس بدانيم!

 

4- شکرگذاري:

هنگامي که شکم هايمان گرسنه و لب هايمان تشنه است، فراموش نکنيم که آن مهربان ترين معبود چه بي کران نعمت هايي که به ما ارزاني نداشته و ما از آن غافل هستيم! پس بياييد در اين ماه، بيش از هر ماه ديگري، سر سجده به آستان حضرت دوست بگذاريم و او را به واسطه الطاف بي کرانش شکر گوييم.

 

التماس دعا

شهريار شکروي 

گروه مجلات آموزشي نبات 

 

بازدید 702 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز
دیروز
ماه
مجموع0

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا