دانشمند ایرانی درمان قطعی سرطان رحم و پروستات را اختراع کرد!

محقق و دانشمند جوان ایرانی عضو سازمان ناسا گفت: با تکنولوژی "اوترسان" توانسته ایم سرطان رحم و پروستات را با قطعیت و درصد بالایی درمان کنیم که این روش برای سایر سرطان ها نیز قطعا جواب می دهد.

دانشمند ایرانی درمان قطعی سرطان رحم و پروستات را اختراع کرد!

حمیدرضا چابک با بیان اینکه تکنولوژی "اوترسان" به عنوان یکی از تکنولوژی های روز دنیا بی خطرترین روش برای درمان بیماری سرطان است، اظهار کرد: این روش هنوز نه تنها به ایران بلکه به سایر کشورهای منطقه نیز آورده نشده است و اگر بتوانیم این تکنولوژی خاص و استراتژیک را وارد کشور کنیم، دیگر نیازی به جراحی و استفاده از داروهای شیمیایی برای بیماران سرطانی نخواهیم داشت و این موضوع، اتفاقی استثنایی در نظام درمانی دنیا است.

محقق و دانشمند جوان ایرانی عضو سازمان ناسا یادآور شد: این روش برای درمان سرطان رحم و پروستات استفاده شده و جواب داده است و سازمان غذا و داروی آمریکا نیز آن را تایید کرده است؛ از آنجایی که سرطان رحم و پروستات و اندام های داخلی بدن نسبت به سایر سرطان ها جاافتاده تر است بیشتر در این موارد استفاده شده و در خصوص روش درمانی این تکنولوژی باید گفت در این روش با MRI یا سونوگرافی که روش های قدیمی برای تشخیص بیماری هستند، سر و کار نداریم. در روش اوترسان دیگر نیازی به بستری و بیهوشی نیست و در واقع با نوعی درمان بی حسی موضعی مواجه ایم و از لحاظ هزینه درمانی نیز برای شرکت های بیمه قابل توجیه تر است.

 

دکتر حمیدرضا چابک ، درمان قطعی سرطان رحم ، درمان سرطان رحم

وی ادامه داد: برای مثال در درمان سرطان پروستات با 2 تا 3 جلسه سه ساعته و با استفاده از امواج مکانیکی و به نوعی ماساژ اندام ها، بیماری از بین می رود و به نوعی می توان گفت که در روش سنتی که با پرتو اشعه صورت می گرفت و خود اشعه و پرتوها منشا ایجاد اصلی سرطان بود، در این روش به کلی حذف شده است و با امواج فراصوتی از روی پوست فرد اقدام به از بین بردن غده می کند.

این محقق جوان ایرانی خاطرنشان کرد: برای سرطان کبد این روش 85 درصد اوقات قابل درمان است ولی با روش سنتی و شیمی درمانی هیچ امیدی به بهبودی سرطان کبد وجود ندارد؛ همچنین برای سرطان های دیگر چنین درصدهایی در نظر گرفته شده است.

چابک در خصوص تاثیر استرس در ایجاد بیماری هایی که به تازگی با آن مواجه هستیم، عنوان کرد: با توجه به تاثیر مسقیمی که استرس بر عصب انسان ها دارد باعث ایجاد بیماری های عصبی، MT، پارکینسون، بیش فعالی در کودکان، آلزایمر، انواع سرطان ها و ... می شود. همچنین در مادرانی که دوران بارداری پراسترسی را تحمل کرده اند کودکانی بیش فعال خواهند داشت که روش اوترسان برای درمان بیماری های عصبی و پارکینسون نیز موثر است.

وی با بیان اینکه درمان سرطان سینه نیز با این روش جدید انجام شدنی است، افزود: با این اختراع صورت گرفته توسط خود من که در سال 2011 نیز برنده جایزه بهترین اختراع سال 2011 نیز شد، درمان سرطان با این روش از 10 تا 20 درصد به بالای 60 درصد رسیده است. در این روش برخلاف ماموگرافی که فقط تشخیص است با اختراعی که از روش اوترسان بهره گرفته، هم تشحیص و هم درمان سرطان سینه با امواج فراصوتی انجام می شود.

این دانشمند جوان ایرانی عضو سازمان ناسا، با اشاره به اینکه با آوردن این دانش فنی به ایران و خصوصا استان زنجان می توان از خروج بیمارن از کشور و مراجعه آنها به کشورهای دیگر ممانعت کرد، یادآور شد: برخی کشورها فقط دستگاه هایی از این تکنولوژی را آورده اند و بیماران را جذب می کنند ولی با کمک مسئولان و بومی سازی این دانش می توان به پیشرفت بزرگی در علم پزشکی استان دست یافت.

چابک در پایان گفت: همان گونه که در قرن بیستم اختراع الکتریسته ادیسون تحول عطیم بشری ایجاد کرد، در قرن بیست ویکم تکنولوژی اوترسان این تحول را پدید خواهد آورد و در کشورهایی مثل ایران که دانش و نیروی جوان وجود دارد، باید بسترسازی های لازم قبل از دیر شدن صورت گیرد.

منبع:نمناک

بازدید 528 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

مطالب تصادفی

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز
دیروز
ماه
مجموع0

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا