حاتمی کیا: طعنه زنان به من گفتند گمشو برو سوریه!
شامگاه دوشنبه یکی از مهم‌ترین فیلم‌های جشنواره فجر در پردیس ملت برای اهالی رسانه رونمایی شد، «به وقت شام» ابراهیم حاتمی کیا شلوغ ترین شب جشنواره را رقم زد و در نشست خبری آن که جای سوزن انداختن نبود، خبرنگاران تا نیمه شب از حاتمی کیا و تیم همکارانش سوال‌های متعددی را پرسیدند.
ترین شب جشنواره و نشست خبری فیلم فجر، با گاف محمود گبرلو(مجری نشستهای جشنواره) آغاز شد، او در یک اشتباه سهوی و لفظی در آغاز مراسم به جای «به وقت شام» از «بفرمائید شام » استفاده کرد تا از همان دقایق اولیه این نشست وارد حواشی شود.

ابراهیم حاتمی کیا در سخنان ابتدایی خود گفت: این فیلم را یک سرباز ساخته و من همچنان سرباز این کشور و این نظام هستم. افتخار می‌کنم فیلمم را به‌طور کامل با عوامل ایرانی ساختم. برای تهیه فیلم یک دلار به خارج از مرزها نرفته است.

کارگردان به وقت شام در ادامه و در پاسخ به پرسش‌های خبرنگاران گفت: برای نشان دادن شهدای ایرانی مدافع حرم در این فیلم معذوریت‌های زیادی داشتیم.

او همچنین درباره این که داعش از بین رفته است و آیا بهتر نبود این فیلم زودتر آماده و ساخته می‌شد هم توضیح داد: داعش از بین نرفته است، داعش زمین را از دست داده وگرنه حضور دارد و به سمت لیبی و آفریقا می‌رود. من دلم می‌خواست فیلم زودتر آماده شود، در چهار ماه دو هزار و چهارصد پلان گرفتیم تلاشم این بود که به جشنواره امسال برسد.

حاتمی کیا درباره مخالفتش با جشنواره‌های بخصوص خارجی و از طرفی ضرورت اکران این فیلم در خارج از مرزها هم گفت: من تقابلی با جشنواره‌ها ندارم. مساله‌ام با جشنواره‌ها این است که وقتی میبینم جوان ایرانی درگیر جشنواره‌ها می‌شود و آینده خودش را میسوزاند دلم میسوزد و اتفاقا می‌خواهم این فیلم در کشورهای همسایه نمایش داده شود.

کارگردان آژانس شیشه‌ای تاکید کرد: در سکانس سر بریدن تمام تن و بدنم می‌‌لرزید. نمی‌خواستم فیلم خشن بسازم.

اما دیده بان هنر انقلاب در بخشی از این نشست خبری در حالی که بغض کرده بود و از طرفی برافروخته و سرخ هم شده بود، به دیدارش با سردار قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: سال گذشته در همین جشنواره به من طعنه و کنایه زدند، من بارها می‌خواستم به سوریه بروم اما شرایط به گونه‌ای بود که امکانش فراهم نمی‌شد و نمی‌گذاشتند ما برویم و مسائل متعددی را مطرح می‌کردند؛ اما از آن طرف من متلک می‌انداختند، طعنه زنان می‌گفتند خب پاشو، گم شو برو آن کشور و کار بکن! اف بر این زبان ها، من رفتم پیش حاج قاسم(سلیمانی) گفتم ببین این حرف‌ها را می‌زنند چرا نمی‌گذارید من بروم چرا محدودیت ایجاد می‌کنید.

در بخش دیگری از این نشست عوامل فیلم توضیحاتی دادند، بازیگر سوری «به وقت شام» درباره همکاری با حاتمی‌کیا گفت: فکر نمی‌کنم کارگردانی در سوریه باشد که بتواند ۲۰درصد کارهای حاتمی‌کیا را بکند!

محمد خزاعی تهیه کننده فیلم هم گفت: خانواده به وقت شام این فیلم را به خانواده شهدای مدافع حرم تقدیم کرده‌اند.

هادی حجازی‌فر هم تاکید کرد: یکی از آرزوهایم همکاری با حاتمی‌کیا بود.منبع: جام جم
بازدید 395 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز
دیروز
ماه
مجموع0

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا