رسالت دانشگاه فراهم کردن زمینه‌ی بروز خلاقیت دانشجویان دانشگا ه ها است

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان، رسالت دانشگاه در کشور را فراهم کردن زمینه برای بروز خلاقیت دانشجویان و کارآفرینی دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، حسین فیروزی، امروز(12 اسفند) در آیین افتتاحیه پنجمین دوره مسابقات ملی رباتیک آزاد در دانشگاه آزاد سنندج، اظهار کرد: ایران در سال 1404 باید کشور سرآمد در عرصه علم در خاورمیانه و کشورهای آفریقا باشد و این مهم با بکارگیری نیروی انسانی با انگیزه و تلاش برای توسعه علم با بهره‌گیری از توان آنها میسر می‌شود.

وی افزود: کشور ما باید با تجاری سازی علم، کاربردی کردن علوم و تکیه بر اقتصاد مقاومتی و همچنین اعتماد به توانمندی های درونی، توانمندی علمی خود را به منصه ظهور برساند و در بین کشورهای جهان رتبه های برتر علمی را کسب کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان عنوان کرد: با توجه به پایان پذیر بودن منابع نفتی و زیرزمینی کشور، باید اتکا به این منابع را کاهش داد و این مهم از طریق تولید علم و ایجاد ارزش افزوده از این طریق ممکن می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به موفقیت‌های علمی ایران در سال های اخیر از قبیل دستیابی به دانش هسته ای، سلول‌های بنیادی و کاربردی کردن علوم، تصریح کرد: جوانان با انگیزه، خلاق و گستردگی مراکز علمی و دانشگاهی، همه فرصتی برای تجاری سازی علم و توسعه تکنولوژی در کشور است.

فیروزی، علم رباتیک و هوش مصنوعی را یکی از زمینه‌هایی دانست که خلاقیت و توان جوانان می‌تواند در این عرصه ظهور کند.

وی با اشاره به برگزاری هرساله مسابقات ملی رباتیک در کردستان، خاطرنشان کرد: برگزاری این مسابقات در محیط دانشگاه، موجب بروز خلاقیت علمی و ایجاد انگیزه برای سایر دانشجویان خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان از اساتید و داوران این دور از مسابقات خواست تا روند پیشرفت در این دوره را بررسی کرده و بر اساس واقعیت‌های موجود و توان پژوهشگران، برای دوره‌های بعدی این مسابقات برنامه ارائه دهند.

وی رسالت دانشگاه در کشور را فراهم کردن زمینه برای بروز خلاقیت دانشجویان و کارآفرینی دانست و افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج رسالت خود در این زمینه را به درستی انجام داده است.

فیروزی با اشاره به اهمیت برگزاری این مسابقات در راستای پیشرفت علمی کشور، خاطرنشان کرد: امیدواریم این مسابقات موجب پیشرفت روز افزون علم در کشور شده و با ترسیم افق روشنی در 1404، جوانان ایران بتوانند در میان کشورهای با سطح علمی بالا، جایگاه علمی والایی برای خود کسب کنند.

منبع:isna.ir

بازدید 807 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز
دیروز
ماه
مجموع0

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا