سکوی «چیگل» برای جهش صادرکنندگان ایرانی
ایده پردازی توسعه زیرساخت چیگل برای ایران، در شرکت دانش بنیان پیک فرزانه پویان (با نام تجاری همیشه پویا) شکل گرفته است. تیم همیشه پویا پس از اجرای موفقیت آمیز بخش فناورانه ی ایده ی پیچیده و بزرگ سامانه یاتا که امکان خرید از eBay با کارت شتاب را برای ایرانیان فراهم می آورد، تصمیم گرفت زیرساختی پیشرفته تر از eBayy و دیگر نمونه های موجود در جهان و خاص کالاهای ایرانی توسعه دهد و از این طریق نه تنها یکبار دیگر هوش و دانش ایرانی خود را به رخ جهانیان بکشاند و به یکی از بزرگترین بازیگران در حوزه توسعه زیرساخت های تجارت الکترونیک مبدل گردد، بلکه زیرساخت کشور جمهوری اسلامی ایران برای ارایه، معرفی و فروش خرد و عمده کالاهای ایرانی در ایران و سراسر جهان به صورت اینترنتی باشد.
 
واژه چیگل از سمبلی در مکان تاریخی پاسارگاد (تخت جمشید) در استان فارس، الهام گرفته شده است. در این مکان تاریخی، سمبلی (مجمسه) وجود دارد که ترکیبی از سر پرنده عقاب و شیر ایرانی است. بخش اول واژه چیگل که چی (CHEE) می باشد، از واژه انگلیسی چیتا که به معنای یوزپلنگ و از سمبل های کشورعزیزمان، ایران می باشد و بخش دوم آن، که گل (GEL) می باشد، از واژه انگلیسی eagle که در معنای عقاب می باشد، الهام گرفته شده است. ترکیب این دو بخش با یکدیگر در قالب یک واژه ایرانی و با نوشتار هم فارسی و هم لاتین، تدایی گر سمبل فوق الذکر در شهر تاریخی پاسارگاد است.
 
چیگل زیرساخت کشور جمهوری اسلامی ایران برای نمایه سازی (Indexing) و معرفی، فروش و صادرات کالای ایرانی در جهان می باشد که تمامی خدمات و امکانات مورد نیاز اعضای زنجیره تامین کالاهای ایرانی را در هر مقیاس کسب و کاری که باشند برای فروش الکترونیکی و صادرات خرد و کلان کالای ایشان در سراسر جهان، فراهم می آورد. منبع یابی و تامین و تدارکات مواد اولیه مورد نیاز ، ارایه خدمات حمل و توزیع، نگهداری و حفاظت، بسته بندی، کنترل کیفی و بازرسی، استانداردسازی و نیز ارایه خدمات ارزش افزوده در حوزه بازار و تحلیل رقبا و هر نوع خدمتی که بتواند توان رقابت و صادارت تامین کننده کالای ایرانی را توسعه دهد، در ماموریت سازمانی چیگل قرار می گیرد. مبنای ارایه کلیه خدمات در چیگل، تشکیل زنجیره تامینی قوی و متشکل از بهترین تامین کنندگان خدمات مذکور در هر حوزه است.

 

اهداف چیگل

ارتقاء دانش و فرهنگ صادراتی و تجارت خارجی
 
تقویت و توسعه ظرفیت های تجاری در سطح کشور
 
تفوق تراز تجاری
 
برنامه ریزی ، سیاستگذاری و اعمال نظارت عالیه در امر توسعه تجارت خارجی
 
ارتقاء سطح کارایی و اثر بخشی منابع سازمانی
 
 
 
اثرات چیگل
  • ایجاد چرخه کامل توسعه صادرات خرد و کلان در تمامی حوزه هایی که امکان آن در کشور وجود دارد به نحوی که حتی کمترین ظرفیت ها نیز مورد توجه قرار گیرد و تمامی پتانسیل های صادراتی در چرخه حیات و توسعه چیگل بتواند بالفعل گردد
  • ارایه خدماتی فراتر از انتظار مشتریان و ذینفعان
  • ایجاد اشتغال و نیز تولید کار برای کلیه نقش آفرینان در چرخه فروش و صادرات کالاهای ایرانی در جهان
  • ایجاد یک شبکه رقابتی در حوزه مشاغل و خدمات جانبی فروش و صادرات کالاهای ایرانی در ایران و جهان
 
چشم انداز چیگل:
چیگل 1400، بزرگترین زیرساخت و مکان بازار ارایه، معرفی، فروش و صادرات خرد و عمده کالای ایرانی با کیفیت به سراسر جهان از منظرتنوع قلم کالای ایرانی و نیز حجم مبادلات ارزی و معتبرترین از منظر اعتبار تامین کنندگان چیگل اعم از سازندگان و تولید کنندگان، تجار و بازرگانان و فروشندگان خرد و عمده و محبوبترین از منظر تعداد کاربران بسیار راضی و نیز جزو یکی از سه برترین زیرساخت های تجارت الکترونیک از بعد فناوری در منطقه خاورمیانه خواهد بود.
 
 
 
بازدید 1181 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز
دیروز
ماه
مجموع0

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا