بیمه شدن «پوکمون‌گو» بازها

اپلیکیشن بازی پوکمون‌گو که هدف آن ارتقای سطح سلامتی کاربران از طریق ترغیب آن‌ها به خروج از خانه و فعالیت است، در برخی موارد خطراتی برای سلامت کاربران به همراه داشته است.

این خطرات شرکت‌های بیمه را به فکر طراحی بسته‌های جدید بیمه درمان انداخته که قرار است کاربران آسیب‌دیده یا مصدوم پوکمون‌گو را پوشش دهند. مجموعه بازی‌های پوکمون‌ یکی از بزرگ‌ترین مجموعه بازی‌های نقش‌آفرینی تاریخ است. این بازی‌ها ۲۰ سال پیش روی کنسول دستی گیم بوی کارشان را شروع کرد. ایده اصلی بازی هم از علاقه خالق این مجموعه بازی‌ها به جمع کردن حشرات گرفته شده است. در این بازی باید هیولاهایی به اسم پوکمون را پیدا کرد و پس از جمع‌آوری آن‌ها را تمرین داد تا با همدیگر بجنگند. پیش از این نیز در گزارش‌ها آمده بود که چندین نفر در آمریکا به دلیل استفاده از این بازی محبوب، در تصادفات رانندگی زخمی شده‌اند و این مسئله برای صاحبان صنعت بیمه اتومبیل در این کشور به نگرانی تبدیل شده است. اما اکنون بانکی روسی به فکر افتاده کاربران پوکمون‌گو را بیمه کند. به گزارش روزنامه کمرسانت، بازیکنان بازی معروف پوکمون‌گو در روسیه بیمه‌ای رایگانی برای حوادث احتمالی در زمان استفاده از این اپلیکیشن دریافت می‌کنند. این روزنامه روسی در گزارشی نوشت که «اسبر بانک»، بزرگ‌ترین بانک این کشور، بیمه رایگانی برای کاربرانی در نظر گرفته که از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند. در این بیمه‌نامه مشتریان تا ۵۰ هزار روبل (۸۰۰ دلار) تحت پوشش قرار می‌گیرند که با توجه به متوسط آسیب‌دیدگی‌هایی که کاربران ممکن است با آن مواجه شوند، چندان کم نیست. این کارت‌های بیمه به‌رایگان به کاربران داده می‌شود و بازیکنان پوکمون‌گو تنها با مراجعه به وب‌سایت مشخصات خود نظیر نام، نام‌خانوادگی، سال تولد، موقعیت جغرافیایی و ایمیل خود را وارد می‌کنند.
اجراکنندگان این طرح علاوه بر اینکه توسعه خدمات بیمه‌ای را مد نظر داشته‌اند، هدف دیگری را نیز دنبال می‌کنند. آن‌ها می‌گویند از آنجایی که بخش عمده‌ای از کاربران پوکمون‌گو نوجوانان و جوانان هستند، می‌خواهیم از این طریق آن‌ها را با خدمات بیمه‌ای و نحوه استفاده از آن آشنا کنیم.

بازدید 539 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

مطالب تصادفی

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز0
دیروز0
ماه0
مجموع2009489

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا