آخر سال و تکاندن خیلی چیزها

کم کم سردي زمستان بار سفر مي بندد و راهي سفر طولاني مي شود، مي رود در انتهاي جاده اي دور به انتظار بايستد، انتظاري که شايد هرگز پاياني برايش نباشد. اگر شما آنقدر دل هايتان را بهاري کنيد که زمستان فرسنگ ها دور از درون شما باشد، اين انتظار براي هميشه انتظار خواهد ماند!


خانه تکاني عيد


اگر دل تان را غسل تطهير دهيد، دل تکاني کنيد و پاک شويد، بي شک بهار دلتان هميشه زنده مي ماند و زمستان لنگان پاي مي شود و از آمدن واهمه مي کند.
اين بار به پا خيزيد براي دل تکاني!!
چکمه هاي زمستاني و لباس هاي گرم و پشمي تان را در آورده ايد چون بهار دل انگيز در راه است.
بياييد اين بار قرار بگذاريم همزمان با خداحافظي نمادين با زمستان، از سردي و رخوت زمستان وجودمان هم خداحافظي کنيم و کهنه گي هاي درون دل هايمان را از سياهي و زخم هاي زخمتي که گاه در روح مان ذوق مي کند، بيالاييم و نو کنيم. با آمدن بهار، دل تکاني کنيم و با بازسازي روحيه، تغييرات در خود و زندگي مان بدهيم و سعي کنيم چون بهار سبز و جاري باشيم و براي هميشه هم تازه بمانيم .
اگر آماده ايد، با ما در دل تکاني آخر سال، همراه شويد.

در اين واپسين روزهاي سال دل تکاني کنيد تا با ورود به سال جديد، روزهاي موفقيت و پيروزي تان را آغاز کنيد:


طراوت بهار را به خانه دلتان دعوت کنيد:

بهار پشت در خانه تان است؛ فقط کافي است پنجره ها را بازکنيد و باد و هواي بهاري را به خانه تان دعوت کنيد. جلوي پنجره بايستيد و کمي نفس عميق بکشيد. با هر نفس، درونتان را تخليه کنيد. طراوت و تازگي را با هر دم به شش هايتان بفرستيد و با هر بازدم بوي رخوت و سستي زمستان وجودتان را خارج کنيد.


دل تکاني کنيد:

باور کنيد دنيا کوتاه تر از آني است که ما فکر مي کنيم. عمرما چون بهار است و لاجرم خزان در پي آن. پس فرصت ها را غنيمت بشماريد و عمرتان را چون بهار سبز و بارور کنيد. بس است ديگر؛ تا به کي مي خواهيد حسرت روزهاي گذشته را بخوريد و در نگراني آينده و روزهاي نيامده کمر خم کنيد. باور کنيد فاصله خوشبختي با بدبختي به اندازه يک تار موست. حس سرزندگي بهار را به عاريه بگيريد و برخيزيد. از همين امروز تصميم بگيريد نگاه تان را تغيير دهيد، داشتن ها و نداشتن ها را با بودن ها و نبودن ها معنا نکنيد. تلاش کنيد به قسمت پر ليوان آب نگاه کنيد نه به قسمت خالي آن. در يک کلام، به آرامش بهار برسيد تا زيبايي درون شما به مانند زيبايي بهار به بيرون تراوش کند. بخنديد و بخنديد و بخنديد و باز به مشکلات بخنديد، چون بهاريد و قصد داريد رو سياهي زمستان روزگارتان را با زغال هاي خاکستر شده براي هميشه بسوزانيد. فقط بايد ياد بگيريد از همين امروز، مثبت فکر کنيد.

بهار را در درونتان سبز کنيد:

بهار در آغوش بگيريد و لمسش کنيد. طراوت و نشاط او را بدزديد. مثل بهار سبز شويد و از درون رشد کنيد. به مانند شکوفه هاي باز شده بهاري، لبخند به لب هايتان بنشانيد و از عشق و شور به زندگي پر شويد و از همه مهمتر آن که خودتان را بيشتر دوست بداريد. اگر خودتان را دوست نداشته باشيد هرگز نمي توانيد ديگران را دوست بداريد.


بهار را به دل هاي عزيزانتان هديه دهيد:

امسال سعي کنيد در خانه تان به جاي خانه تکاني، دل و روح تکاني به پا کنيد. نگاه تان را سبز کنيد و عطر بهاري به دل هايتان بزنيد. همسر و فرزندانتان، پدر ومادر، خواهر و برادر، دوستان و آشنايانتان را با نگاه سبزتان بنگريد، دل از چرکين زخم ها بشوئيد و ذهن تان را از سهمگين خاطرات تطهير کنيد تا بتوانيد آنها را ببخشيد و دوست داشته باشيد. وقتي اميدوار و پر از انرژي زندگي شويد، مي توانيد عزيزانتان را به مهماني درونتان دعوت نمائيد و نشاط و طراوت بهاري تان را به وجودشان تزريق کنيد، چون آنها اميد زندگي شما هستند هر چند که گاهي نامهربان و تلخ مي شوند.


رخت سبز به تن کنيد:

وقتي درونتان را غسل تطهير داديد و سپيد شديد، حالا وقت آن است که رخت ظاهرتان را هم بهاري کنيد. لباس هاي تيره و کلفت زمستاني را از تن تان بکنيد و با پوشيدن لباس هاي رنگي و شاد، بهاردلتان را رنگي تر کنيد.


مهربان باشيد:

درون شما مملو از حس هاي مثبت و بهاري است، سرزندگي و صميمت درونتان را بيش از اين انباشته نکنيد. بي هيچ توقع و منتي محبت تان را ارزاني عزيزانتان کنيد. بدانيد هم شما نيازمند ابراز اين عشق و محبت هستيد و ديگران نيز نيازمند دريافت و سيراب شدن . پس خساست به خرج ندهيد. انرژي مثبت درونتان را خالي کنيد.


انجام کارهاي خير را فراموش نشود:

به فکر سلامتي روان و شادي روح تان باشيد. به ديگران کمک کنيد و کارهاي خير انجام دهيد تا مقدار دوپامين مغزتان بالا رود و شما را سرشار از شعف و نشاط کند. آري، نترسيد در اين آخر سالي، آستين بالا بزنيد و دست به خير شويد تا بتوانيد با رضايت خاطر و روحيه اي بانشاط تر به استقبال روزهاي بهاري زندگي تان برويد.


چرا نگاهتان خيره شده و دوباره اخم کرده ايد؟! :

با نيم نگاهي به جيب تان، با خود مي گوئيد با اين جيب هاي پراز خالي، چه کار خيري؟!


بهانه جويي نکنيد، قرار شد مثبت فکر کنيد و خنده را مرهم مشکلات تان کنيد. لطفا پيش از ورود به سال جديد، اين طرز فکر اشتباه را، تغيير دهيد. سعي کنيد کارهاي خير را به مسائل مالي گره نزنيد و بپذيريد در عين حال که از نظر مالي متمول نيستيد مي توانيد کار خير انجام دهيد. فقط کافي است سري به دوستان و آشنايانتان بزنيد بالخص آنان که مسن و يا مريض حال هستند، جوياي احوالشان باشيد و چند دقيقه اي يا ساعتي از وقتتان را صرف انجام کارهاي آنها کنيد؛ مثلا، در خانه تکاني کمک شان کنيد، خريدهاي عيد شان را انجام دهيد، موهايشان را کوتاه کنيد و... مي بينيد با اين کارهاي کوچک مي توانيد بدون صرف هيچ هزينه اي، کار خير انجام دهيد، به همين راحتي!

بازدید 822 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز0
دیروز0
ماه0
مجموع2009489

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا