وقوع 80 هزار سقط جنین عمدی در سال 94

 

 
رئیس اداره باروری وزارت بهداشت گفت: در سال ۹۱ از ۲۲۰ هزار سقط جنین در کشور ۱۰۰ هزار مورد بر اثر بیماری و ۱۲۰ هزار مورد از روی عمد بوده و در سال گذشته در مطالعه‌ای دیگر مشخص شد 80 هزار مورد از سقط های جنین، عمدی بوده است.
 
 محمد اسلامی در نشست بررسی سیاست‌های جمعیتی در وزارت بهداشت گفت: نگرانی ما از آینده کشور در سالهای 1420 تا 1430 است و مشکل اصلی ما این است که از هر 10 زن، 19 فرزند به دنیا می آید در حالی که این میزان در دنیا به طور متوسط 21 فرزند است و اگر این روند در سالهای آینده وجود داشته باشد، رشد جمعیت به صفر می رسد.

معاون فنی دفتر سلامت جمعیت و خانواده وزارت بهداشت افزود: برنامه ریزی برای ارتقای نرخ باروری کلی نیازمند یک یا دو دهه زمان است و در سیاست های ابلاغی رهبری نیز شرایط و ساز و کار آن باید در برنامه ششم توسعه فراهم شود بنابراین نگاه بلند مدت مقام معظم رهبری به این مسئله وجود دارد.

اسلامی ادامه داد: نرخ باروری کلی 1.4 درصد در آلمان و روسیه است در این کشورها سیاستهای تشویقی و انگیزشی زیادی اجرا می کنند چون مردم به سرعت رفتار باروری خود را تغییر نمی دهند.

وی در مورد حذف خدمات بهداشت باروری در مراکز بهداشت،گفت: به هیچ عنوان چنین خدماتی حذف نشده زیرا با بند 4 سیاست های ابلاغی مبنی بر اعتلای سلامت باروری و فرزندآوری مغایرت دارد و کماکان این خدمات با کیفیت و برنامه ریزی بهتری به مردم ارائه می شود.

وی در خصوص میزان سقط جنین در کشور گفت: بررسی‌های زیادی شده فاصله دو بررسی حدود 18 سال است و روش آنها متفاوت است در سال 91 در مطالعه ای مشخص شد که از 220 هزار سقط جنین در کشور 100 هزار مورد آن بر اثر بیماری و 120 هزار مورد نیز با اعلام بیمار و از روی عمد بوده و در سال 94 نیز مطالعه انجام و مشخص شد که 80 هزار مورد از سقط های جنین عمدی بوده است.
 
منبع کوثرنامه: خبرگزاری فارس به نقل از برترینها
بازدید 799 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

پرتال جامع فرهنگی کوثرنامه،درحوزه فرهنگ عمومی فعالیت میکند .هدف این پایگاه، تأمین نیازمندیهای فرهنگ عمومی خانواده ایرانی است.

 کانال کوثرنامه در تلگرام کانال کوثرنامه در سروش کانال کوثرنامه در ایتا

اینستاگرام

آمـاربازدیـد

امروز0
دیروز0
ماه0
مجموع2009489

افراد آنلاین

آنلاین

مجوزها

logo-samandehi
بالا